SAPAN’DAN CHP’YE AĞIR BOMBARDIMAN

DSP BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI TANITTI

Güncel 12 Şubat 2019 16:12
SAPAN’DAN CHP’YE AĞIR BOMBARDIMAN
-A +A

Yeni bir yapılanma içerisine giren ve eski günlerine geri dönmek isteyen Demokratik Sol Parti (DSP) Antalya adaylarını tanıttı. Tanıtıma eski CHP'liler Mustafa Reşat Oktay ve Yıldıray Sapan'ın sözleri damga vurdu.

Bülent Ecevit' tarafından kurulan ve üç kez iktidara taşıdığı Demokratik Sol Parti (DSP) 31 Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçime gidilirken, özellikle muhalefet partilerinde kendilerine 'adaylık' için yer bulamayan isimlere kapılarını açmasının ardından Antalya adaylarını tanıttı. ATİK Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen tanıtım toplantısına DSP'nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen eski CHPli Mustafa Reşat Oktay, Muratpaşa Belediye Başkan Adayı olan yine eski CHPli Yıldıray Sapan, Konyaaltı Belediye Başkan Adayı buket Dağlı Yılmaz, Aksu Beledile Başkan Adayı İsa Yıldırım, Serik Belediye Başkan Adayı Mehmet Habalı, Kemer adayı Necati Topaloğlu, İbradı adayı Mustafa Kozanoğlu ve diğer ilçe belediye başkan adayları katıldı.

DSP Antalya İl Başkanı Ahmet Çakmak, İsimleri açıklanan adayların DSP Genel Merkezi tarafından onaylandığını belirterek, diğer 9 ilçenin belediye başkan adayını ise kısa sürede açıklayacaklarını söyledi. Yerel seçimler öncesi ittifak yapmadan seçime giren tek parti olduklarını belirten DSP Antalya İl Başkanı Ahmet Çakmak, kimse ile kavga sürecinde olmadan; ayrıştırıcı değil, bütünleştirici, oyun bozan değil, oyun kuran bir parti olduklarını söyledi.
Çakmak, "DSP olarak; Ülkemize ve Antalya'mıza sulh, beraberlik ve huzur vadediyoruz. Bizler halkın belediyelerini kurmak için geliyoruz. Antalya da insan odaklı, şeffaf belediyelerimizle Türkiye' ye örnek olacak istihdama dayalı projelerimizle geliyoruz" dedi.

HALKA AÇILACAĞIZ

Daha önce CHP Büyükşehir ve Muratpaşa Belediyesi meclis üyesi olan ve geçtiğimiz günlerde partisinden istifa ederek DSP'ye geçerek Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mustafa Reşat Oktay, Demokratik Sol Parti'den Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterilmekten büyük onur duyduğunu belirtti. 24 yıldır Antalya'da politika ile uğraştığını vurgulayan Oktay, "7 yıl Kepez Belediyesi'nin kurucu başkan yardımcısı ve 10 yıldır Antalya Büyükşehir Belediye Meclis üyesi olarak deneyimli bir politikacıyım. DSP şahsımı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı göstererek onurlandırdı ve gereğini yapacağız. İnanarak bu seçimlerde halkın ve haklının doğru adresi görmesini sağlayacağız. Emek ve insan sömürüsünün ve maalesef Atatürk sömürüsünü perdenin önüne alıp geri planda her türlü emperyalist uşaklara hizmet eden siyasi yapıları deşifre etmek için bu seçimi idrak edeceğiz çalışacağız bu konuları halka açıklayacağız" dedi.

OYLARI CHP BÖLÜYOR

Oktay'ın ardından konuşan ve bir dönem CHP Antalya Milletvekilliği yapan ardından partisinden ihraç edilen Yıldıray Sapan, DSP ile uzun ve karşılıklı bir görüşme süreci yaptıklarını belirtti. yapılan görüşmelerin ardından DSP Muratpaşa Belediye Başkan Adayı olarak gösterildiğini belirten Sapan, "Buradaki temel sebep DSP'nin organik bir parti olmasıdır. Herhangi bir şaibeye karışmamış olmasıdır. Üstelik DSP aslında eski CHP'dir. Çünkü DSP'nin kurucusu CHP'nin 3'üncü Genel Başkanıdır. DSP'yi bir başka partiymiş gibi düşünmek konuşmak abistir. Artık bir bölen varsa o da CHP'dir. DSP seçime girdiği zaman oylarımızı bölmek için giriyor denirdi. şimdi öyle değil, şimdi FETÖ'yle yapılaşmış yeni CHP oyları bölen parti konumundadır. Ben CHP'yi parti olarak görmüyorum, CHP kurucu bir unsurdur bu ülkede" ifadelerini kullandı.

CHP ZEHİRLENMİŞTİR
CHP'nin 2010 yılından itibaren zehirlenmeye başladığını söyleyen Sapan, şöyle konuştu:
"Yeni CHP, 2010'da alçakça yapılan bir komplodan sonra zehirlenmiştir. CHP'ye bulaşmayan hiçbir hastalık yoktur. Hırsızlık bulaşmıştır, FETÖ bulaşmıştır. Artık yeni CHP şaibelidir. Dolayısıyla bu kanserli hücrenin yani CHP'nin içindeki kanserli hücreleri söküp atmamız lazım. Bütün CHP’liler DSP'ye oy vermeli, ancak böyle sarsılır, anca böyle o çürük meyveler dökülür, ancak böyle kanserli hücreler bitirilebilir, başka bunun bir çaresi yok. Yoksa bu kurucu unsur tabela partisi olmaktan öteye geçemeyecektir. 2010'da başlayan bu süreç şimdi sonlanmaya doğru gidiyor" şeklinde konuştu.

ALTI BOŞ İDDİALAR DEĞİL

Geçtiğimiz günlerde CHP’li Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal hakkında yaptığı açıklamaların ardından hakkında şikayetçi olunduğunun hatırlatılması üzerine Sapan, "Bu bir refleks kendisini o işten arındırmaya çalışıyor. Ben hiçbir zaman altı boş iddiada bulunmadım. Beni tanıyan tanır. Sadece iddia olarak alınabilecek altı boş iddialarda bulunmadım. İddiam ve iddiaya konu olan kişi ve onun iş yaptığı belediye 17-25 Aralık sonrası bu ilişkiye başlamıştır. 17-25 Aralık soruşturmaları FETÖ soruşturmalarının ciddiye alınması gerçekten FETÖ kapsamına alınabilmesi için ilan edilmiş bir milattır. Birada söz konusu kişi Erkan Karaarslan'dır. Karaarslan, tüm Türkiye'nin FETÖ belediyeler imamıdır ve çeşitli belediyelerde iş yapmıştır. Bunların içinde Muratpaşa Belediyesi de vardır ve Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ın da danışmanıdır" dedi.

ŞİRKETİ FETÖ KURDU
Danışmanın belediye başkanına en yakın isim olduğunu vurgulayan Sapan, sözlerini şöyle sürdürdü
"Kime danışıyorsun, FETÖ'nün belediyeler imamına danışıyorsun. Kıbrıs'ta bir araya geliyorsun, burada danışmanlık alıyorsun, yetmiyor birde şirket kurduruyorsun. Türkiye'nin hiçbir yerinde ilçe belediyeleri şirket kurmaz. Hile yoluyla, bir takım yasaları arkadan dolanarak şirket kuruyorsunuz ve o şirket üzerinden de bir yerlere bir şeyler aktarıp, finans sağlıyorsunuz. Belediyelerin üzerinden yapılan ihalelerin yasal süreçleri ayrı, şirketlerin üzerinden yapılan ihalelerin farklı. Şirketi FETÖ'ye kurduruyorsun, danışmanın FETÖ, birde ona 160 bin TL para aktarıyorsun. Bu 160 bin TL himmet midir, zimmet midir? Bunu sorgulamak lazım. Benim iddialarım gerçektir, altı doludur. Adam da ölmemiştir, Mersin'de cezaevinde tutukludur. Ümit Uysal beni mahkemelerle falan sindirmeye kalkacaksa ben antrenmanlıyım. Benim hayatım mahkemelerde geçti"

Kaynak : Ramazan BOZCA, Murat ESENTEKİN

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...