Sanatla gelen şifa

Antalya'da eklem romatizması nedeniyle tedavi gören soğuk seramik sanatçısı Gülşen İnandık ile kanser tedavisi gören keçe sanatçısı Tülin Öztürk'ün eserlerinin yer aldığı sergi açıldı

Kültür-Sanat 3 Eylül 2019 18:32
Sanatla gelen şifa
-A +A

Antalya'da eklem romatizması nedeniyle tedavi gören soğuk seramik sanatçısı Gülşen İnandık ile kanser tedavisi gören keçe sanatçısı Tülin Öztürk'ün eserlerinin yer aldığı sergi açıldı.

Gülşen İnandık-Tülin Öztürk ikilisi Aydın Kanza Sanat Galerisi'nde hamur seramik çalışmasıyla üretilmiş üç boyutlu rengârenk çiçek tablolarını, keçe işleme sanatıyla üretilmiş çeşitli giysi, giysi üzeri aksesuarları ve dekoratif süs eşyalarını sanatseverlerin beğenisine sundu.

PROTEZ İLE AYAKTA DURUYOR
Diz ve dirseklerindeki protezle ayakta durabilen Gülşen İnandık, 'Ellerimde Gül Açtı' sloganıyla Expo 2016'nın sembolü olan şakayık çiçeğini hamuru şekillendirerek tablolaştırmış, Expo için ayrıca hamurdan hediyelik çiçek, kolye ve yaka rozeti üretmişti. İnandık'ın bu çalışmaları yerli ve yabancı konuklara hediye edilmişti, azmiyle takdir toplamıştı.

EVİNDE KEÇE ÜRETİMİ YAPIYOR
Emekli rehber öğretmen Tülin Öztürk de 2000 yılında bağırsak kanserine yakalandığını, halen tedavi gördüğünü, sanat çalışmalarıyla rahatladığını belirtti. Halk Eğitim Merkezi'nde açılan keçe kurslarına katılan Öztürk, kendisini geliştirdikten sonra evinde oturduğu yerde keçeden giysiler, giysi üzeri aksesuarlar, duvar panoları, hediyelik objeler üretiyor, internet üzerinden satışa sunuyor.

SANAT BENİM İLACIM OLDU
Sanatıyla şifa bulmaya çalışan Tülin Öztürk, emekli maşının bir kısmını ve keçe çalışmalarının satışından kazandığı parayla üç öğrenciye burs verdiğini söyledi. Öztürk, "Sanatım benim yeniden yaşama tutunmamı sağladı, bana can verdi. Acılarımı unutturuyor, hasta olmadığımı, gayet sağlıklı olduğumu düşündürüyor, yaşamdan zevk almamı sağlıyor. Keçe sanatı benim ilacım oldu" dedi.
Hamur seramik ve keçe çalışmalarının yer aldığı sergi 14 Eylül Cumartesi gününe kadar açık kalacak. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...