SANATIN KALBİNE 'ANSET' DAMGASI

ANTALYA’NIN MARKA DEĞERİNİ YÜKSELTEN PROJELER

Kültür-Sanat 18 Temmuz 2018 17:48
SANATIN KALBİNE 'ANSET' DAMGASI
-A +A

Büyükşehir Belediyesi iştiraki ANSET, Uluslararası Antalya Film Festivali ve Antalya Uluslararası Piyano Festivali başta olmak üzere hayata geçirdiği projelerle Antalya'nın marka değerinin yükselmesine katkı sağlıyor.
ANSET, düzenlediği festivallerin yanı sıra Antalya'nın en önemli kültür sanat aktivitelerine ev sahipliği yapan AKM ve Cam Piramit'in de işletmesinden sorumlu. ANSET, Antalya'daki doğa harikalarından Düden Şelalesi ve Altınbeşik Mağarası'nın işletmeciliğini de sürdürüyor.

FİLM FESTİVALİNE ANSET DAMGASI
ANSET, Avrupa'nın en eski üç büyük festivalinden ve Türkiye'nin en köklü sanat etkinliklerinden Uluslararası Antalya Film Festivali'ni yıllardır gerçekleştiriyor. ANSET, festival kapsamında dünya sinemasının önemli yönetmenlerini, filmlerini, dünyaca tanınmış oyuncuları, özel etkinlikler ve sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Antalya halkı ve sinemaseverle buluşturuyor. Bu yıl 55'incisi düzenlenecek festival için çalışmalarını sürdüren ANSET, her yıl bir öncekinden daha başarılı bir festival hedefiyle hareket ediyor.

PİYANO FESTİVALİ MARKA DEĞERİ ARTIRIYOR
ANSET tarafından düzenlenen Uluslararası Piyano Festivali de 18 yıldan bu yana kentin marka değerine önemli katkılarda bulunuyor. Antalya'nın uluslararası 'Sanat Şehri' kimliğini pekiştiren Piyano Festivali her yıl yerli ve yabancı dünyaca ünlü sanatçıları sanatseverle buluşturarak, klasik müzikten caz müziğe uzanan zengin bir program sunuyor. İlçelerde düzenlenen atölye çalışmaları, söyleşi ve etkinliklerle halkın da festivale katılımı sağlanıyor.

ANTBİS İLE BİSİKLET KEYFİ
ANSET ayrıca Antalya'da kullanımı giderek yaygınlaşan Antalya Bisiklet Sistemi'nin (ANTBİS) de işletmeciliğini yapıyor. Konyaaltı Meydanı, Atatürk Parkı, Kapalı Yol, Işıklar, Sampi Kavşağı ve Düden Park'ta istasyon noktaları bulunan ANTBİS, saatlik olarak kiralanan bisikletlerle spor yaparken Antalya'nın keyfini çıkarmaya olanak sağlıyor.

DÜDEN VE ALTINBEŞİK ANSET'E EMANET
Antalya'nın önemli doğal güzellikleri arasında yer alan ve her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği Düden Şelalesi ile Türkiye'nin en büyük, dünyanın 3'üncü büyük yer altı gölüne sahip Altınbeşik Mağarası'nın işletmeciliği de ANSET'e emanet. ANSET Altınbeşik Mağarası'nda düzenlenen çeşitli konser organizasyonlarıyla mağaranın bilinirliğini de artırma yönünde çalışmalar yapıyor.

'ANTALYA SANATIN DA BAŞKENTİ OLACAK'
ANSET Genel Müdürü Gaye Doğanoğlu, yaptıkları çalışmalarla Antalya'nın marka değerini artırma gayreti içerisinde olduklarını belirterek, evrensel düşünüp yerel hareket ettiklerini söyledi. Doğanoğlu, Antalya'nın en önemli festivalleri arasında yer alan film ve piyano festivallerini uluslararası boyuta taşıyarak Antalya'nın dünya kültürleriyle tanışıp bütünleşmesini hedeflediklerini ifade etti. Doğanoğlu, “Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel'in çizdiği yolda ilerleyerek Antalya'da önemli kültürel ve sanatsal etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Antalya çok yakında tarımın, turizmin başkenti sıfatlarının yanına kültür ve sanat başkenti sıfatını da ekleyecektir. ANSET olarak bunun bilinciyle çok çalışıyor, Antalya'yı kültür sanatta da hak ettiği noktaya taşımaya gayret gösteriyoruz" dedi. 
DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...