ŞAMPİYONLARA ÖDÜL YAĞDI

UFKA YOLCULUK 6. BİLGİ VE KÜLTÜR YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ

Güncel 16 Mayıs 2018 16:31
ŞAMPİYONLARA ÖDÜL YAĞDI
-A +A

 Türkiye’nin ve dünyanın farklı noktalarından milyonlarca kişinin başvurduğu Ufka Yolculuk- 6 Bilgi ve Kültür Yarışması’nda dereceye girenler ödüllerine kavuştu.
Ufka Yolculuk- 6 Bilgi ve Kültür Yarışması’nın da dereceye girenlere ödülleri törenle verildi. Bu yıl Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından organize edilen, 19 ilçeden 32 bin 800 yarışmacının kaydolduğu Türkiye’nin en geniş katılımlı sivil yarışmasının altıncısı, “Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz” konusunda düzenlendi. Yarışma tamamen gönüllülük esasına dayanan bir ortamda illerde seçilen kulüplerin sorumluluğunda bireysel gayretin ve Allah rızasının ön plana çıkması ile ve "kaybedeni olmayan yarışma" sloganı ile hem gayret gösterenler hem de sınavda ter döken yarışmacılar kazanmış oldu.

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU
Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları'nın Antalya Ödül Töreni, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Aspendos Salonu'nda yoğun katılımla gerçekleşti. Ödüller arasında en dikkat çekici olanlar Umre Seyahati, Kudüs ve Bosna seyahatleri olurken, tam - yarım ve çeyrek altınların yanı sıra bisikletler bilgisayar ve elektrikli scooter ve izci çadırları da ödüllerin arasında yerlerini aldılar. Bu sene yarışmaya sahil ilçelerden yabancı vatandaşlarımızdan da ilgi görülürken içlerinden bazıları ödül kazandılar.

UFKA YOLCULUK’TA RENKLİ GECE
Yaklaşık 900 kişinin katılım gösterdiği ödül töreninde sahne alan TRT Ses Sanatçısı Ömer Faruk Güney'in Anneler Günü münasebetiyle okumuş olduğu Annem adlı parça ve aziz şehitlerimizin anısına okuduğu türküler izleyicileri hem duygulandırdı hem de milli manevî duygulara tercüman oldu. Güney, ayrıca söz ve müziği Esad Kabaklı'ya ait “Bil Oğul” adlı parçayı da izleyicilerle birlikte okurken, yarışmayı tertip edenler başta olmak üzere katılım gösteren herkese teşekkür etti. Ömer Faruk Güney, izleyicilerden yoğun alkış aldı.
Antalya Ufka Yolculuk İl Sorumlusu ve Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü Başkanı Adem Aydın, bu yarışmanın kaybedeninin olmadığını belirterek, önemli olan bu etkinliğe katılma cesaretini göstermek olduğunu söyledi.

UFKA YOLCULUK DEVAM EDECEK

Aydın, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:
"Antalya'da Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları 6'yı Antalya Ahlâk Kültür Çevre ve Eğitim derneğimiz ve bağlı STK’larımızla birlikte gerçekleştirdik. Güzide yarışmamız için başta sınava başvurup katılan değerli yarışmacılarımız olmak üzere, 6 ay boyunca birlikte çalışıp gayretlerini esirgemeyen il ve ilçe sorumlu ve gönüllü arkadaşlarımıza, 1800 civarındaki gönüllü gözetmen ve görevli gönül dostlarımıza, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Menderes Tevfik Türel Bey'e Kepez Belediye Başkanımız sayın Hakan Tütüncü'ye, Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü ve Genel Sekreter Ali Serinoğlu'na, protokol imzaladığımız İl Müftülüğümüz, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve ilçe müdürlükleri ile birlikte her türlü desteği veren Resmi kurumlarımızda ki yöneticilerimize ve personellere, maddi manevî desteğini esirgemeyen çok kıymetli sponsorlarımıza, ödül töreninde bizleri yalnız bırakmayan halkımıza çok teşekkür ediyorum. Rabb'im yeni dönemde yeni konularla hepimize yeni bir Ufuk ve Ufka Yolculuk nasip etsin" dedi.

Programda AKÇED Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ceylan'da bir konuşma yaptı.
Program ödüllerin takdimi ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.
 

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK YARIŞMASI
Bu yıl 6’ncısı düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması’nın gayesinin, okuma alışkanlığının artmasını sağlamak; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sunmak; Kur’an-ı Kerim ve sünnetin öğrenilmesini ve buna uygun yaşanmasını sağlamak; dinimizin güvenilir kaynaklardan daha doğru anlaşılmasına ve anlatılmasına destek olmak olduğu belirtildi.


Kaynak : Yıldız ÇİÇEK, Fotoğraf: Serçin ÇILDIR

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Konseyden deprem uyarısı

Konseyden deprem uyarısı

18:00 13 Aralık 2018
Kahreden intihar

Kahreden intihar

10:35 13 Aralık 2018
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...