Sağlıkta çıta yükseliyor

Ek hastane binasının yapılmasını umutla beklediklerini söyleyen Kumluca Devlet Hastanesi Başhekimi Ayşegül Alkan, "Ek binayla branş sayımız artacak. Hastanemiz B Sınıfına yükselecek. Personel sayımız artacak. Daha kapsamlı hizmet vermiş olacağız. " dedi.

Sağlık 20 Eylül 2019 14:54
Sağlıkta çıta yükseliyor
-A +A

Ek hastane binasının yapılmasını umutla beklediklerini söyleyen Kumluca Devlet Hastanesi Başhekimi Ayşegül Alkan, "Ek binayla branş sayımız artacak. Hastanemiz B Sınıfına yükselecek. Personel sayımız artacak. Daha kapsamlı hizmet vermiş olacağız. " dedi.

Kumluca Devlet Hastanesi yönetimi, muhtarlarla kahvaltıda bir araya geldi. Kumluca Devlet Hastanesi yemekhanesinde gerçekleştirilen kahvaltıya, Hastane Başhekimi Ayşegül Alkan, hastane yönetimi ve muhtarlar katıldı. Muhtarlara, hastanenin fiziki yapısı ve hizmetleri hakkında bilgi veren Başhekim Ayşegül Alkan, sinevizyon eşliğinde sunum yaptı. Ek hastane binasının yapılmasını umutla beklediklerini söyleyen Alkan, "Ek hastane binamızın inşaatı tamamen durmuş durumda. Sağlık Bakanlığımızın ihaleye tekrar çıkmasını bekliyoruz. Ek binayla branş sayımız artacak. Hastanemiz B Sınıfına yükselecek. Personel sayımız artacak. Daha kapsamlı hizmet vermiş olacağız. Umutla yapılmasını bekliyoruz" dedi.

"HASTALARIMIZIN YÜZDE 40'I RANDEVULU"
Her doktorun 35 randevulu hasta kontenjanı olduğunu dile getiren Alkan, "Hastalarımızın yüzde 40'ı randevulu geliyor. Randevulu hasta sayısını artırırsak, ayaktaki hasta yığılmaları engelleyebiliriz. Zimmetli hasta yataklarının geri dönüşlerinde sıkıntı yaşıyoruz. Siz muhtarlardan ricamız bu yatakların hastanemize geri dönmesine yardımcı olması. Yakında üçüncü cerrahımız, üçüncü Çocuk doktorumuz göreve başlayacak. Hekimlerimiz önce ilçemize gelmek istemiyordu. Hekimler buraya gelmeden önce 'okul varmı' diye soruyordu. Allah razı olsun Hüsamettin Çetinkaya başkanımızdan eğitim alanında ilçemize ciddi yatırımlar yapıldı. Şimdi ise hekimlerimizin gelmesinde sıkıntı yaşamıyoruz" ifadelerinde bulundu.

“SURİYELİLER'E ÖNCELİK VERİLMİYOR”
Başhekim Alkan, Suriyelilere öncelik verilmesi ve yakın ilçe hastanesinin daha fazla hastaya baktığı sorularını yanıtladı. Alkan, "Kesinlikle Suriyeliler'e öncelik verilmesi söz konusu değil. Sıra numarasına göre hastalarımız muayene ediliyor. Ayrıca Suriyelilerin ücretsiz muayene edildiği de doğru değil. Bakanlığımız ile Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) arasında imzalanan "Götürü Bedel Üzerinden Sağlık Hizmeti Alım Protokolü" doğrultusunda hastanemiz tarafından faturalandırıyor. Yakın ilçemizdeki hastanenin de bizden fazla hastaya baktığı doğru değil. " dedi. 

Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...