Rus akademisyenlere turizm dersi

Rusya'daki devlet üniversitelerinin turizm fakültelerinde görevli akademisyenler, Antalya'daki turizm eğitimini mercek altına alıyor. 13 üniversiteden öğretim üyesi bir hafta Antalya'daki Uluslararası Turizm Akademisi ile işbirliği içinde sektör temsilcileriyle görüşmeler yaparak, hem turizm eğitimini inceleyecek hem de otel ziyaretleri gerçekleştirecek.

Güncel 11 Eylül 2019 17:59
Rus akademisyenlere turizm dersi
-A +A

Antalya'da eğitim turizminin en önemli merkezlerinden biri olan International College of Tourism (Uluslararası Turizm Akademisi), Rusya'daki üniversitelere turizm eğitimi ihraç edecek. Rusya'dan 13 üniversitenin turizm fakültelerinin üst düzey yöneticileri ve akademisyenlerinden oluşan yaklaşık 20 kişilik grup, Antalya'da bir hafta süreyle turizm alanında çeşitli incelemelerde bulunacak.İlk olarak Konyaaltı'nda Uluslararası Turizm Akademisi ve Özel Rus Okulu'nu ziyaret eden heyet, bir haftalık süreçte Antalya Tanıtım Vakfı, Türkiye Otelciler Federasyonu yöneticileriyle de görüşecek. Ayrıca Kemer ve Belek'te otel ziyaretleri yapacak ekip, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Falez Uygulama Oteli'nde de öğrenci eğitimlerini inceleyecek.
 
OTELLERE GEZİLER
Rus akademisyenlere yönelik turizm eğitimiyle ilgili kurs düzenlendiğini belirten Uluslararası Turizm Akademisi kurucusu Victor Bikkenev, kursa katılan akademisyenlerin Antalya turizminin önemli sivil toplum örgütleri yöneticileriyle görüşmelerin yanısıra bazı otellere geziler düzenleyeceğini söyledi. Uygulama Oteli'nde de turizm eğitiminin inceleneceğini belirten Bikkenev, bu kapsamda Rusya Devlet Turizm ve Otelcilik Üniversitesi ile protokol imzalandığını, öğrenci, online eğitim, hoca eğitimleri, yaz kampları gibi etkinlikler gerçekleştirileceğini açıkladı.
DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...