PTT'DE 'BAYRAM' VAR

EN SAMİMİ DUYGULARINIZ, ONLARA EMANET

Güncel 23 Ekim 2018 16:49
PTT'DE 'BAYRAM' VAR
-A +A

23 Ekim 1840 tarihinde posta hizmetlerini yürütmek üzere Posta Nezareti’nin kurulmasıyla temelleri atılan ve yüzyıllar içinde gelişerek milli bir kuruluş yapısına ulaşan Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), 178’nci yaşına girmenin haklı gururunu yaşıyor.

Posta ve Telgraf Teşkilatı’nın 178’inci kuruluş yıldönümü etkinlikleri, tüm Türkiye’de olduğu gibi Antalya’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu. Törene, PTT Antalya Başmüdürü Hasan Ali Yazıcıoğlu, PTT Antalya İşletme Müdürü Atila Kudun, merkez ve şube müdürleri, PTT’nin emektar personelleri ile PTT Başmüdürlük çalışanları katıldı.

PTT Antalya Başmüdürü Hasan Ali Yazıcıoğlu, günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı. Yazıcıoğlu, Türkiye'nin en köklü teşkilatlarından olan PTT'nin, 178'inci kuruluş yılını büyük bir gururla kutladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

ASIRLIK ÇINAR PTT, 178 YAŞINDA

"Günümüzde PTT, teknolojinin tüm yeniliklerinden yararlanarak yaptığı atılımlar ile posta hizmetlerindeki gelişmelerin yanı sıra Türkiye’nin en büyük tahsilat, ödeme, para transferi ve lojistik merkezi olma yolunda güçlü adımlarla ilerlemektedir. 1840 yılında zor şartlarda ve kısıtlı imkanlarla başlanılan hizmet serüveninde, daima ülkenin en ücra köşelerine dahi hizmet götürmeyi ilke edinmiş ve bu ülke doğrultusunda; günümüzde de teknolojinin tüm yeniliklerinden yararlanarak yaptığı atılımlar ile posta hizmetlerindeki gelişmelerin yanı sıra ülkemizin en büyük tahsilat, ödeme para transferi ve lojistik merkezi olma yönünde güçlü adımlarla ilerlemektedir"

PTT ÇAĞIN ÖTESİNE GEÇTİ
PTT teşkilatının gelişerek ve yenilenerek her geçen gün büyümeye devam ettiğini anlatan Yazıcıoğlu, Antalya PTT Başmüdürlüğü olarak 27 merkez, 92 şube ve 26 acente olmak üzere toplam 149 PTT işyerinde hizmet verdiklerini kaydetti. Başmüdür Hasan Ali Yazıcıoğlu, "Vatandaşımız bulunduğu noktadan hangi noktaya giderse gitsin, 20 dakika içinde bir PTT işyerine ulaşmasını sağlayacak şekilde çalışmalarımız devam etmektedir" şeklinde konuştu.

“KARGOMATİK” DÖNEMİ BAŞLIYOR

Genel Müdürlüğü'nün hizmete sunduğu kargomatikler sayesinde kargo sahipleri, gönderilerini adreslerinde beklemek yerine 7 gün 24 saat bu cihazlardan şifreleriyle teslim alabilecek.
Yakın zamanda hayata geçirilmesi planlanan ‘kargomatik’ hakkında da bilgiler veren Yazıcıoğlu, "Adrese gidildiğinde teslim edilemeyen veya paketini buradan almak isteyen müşteriler, cep telefonlarına veya e-mail adreslerine gelen şifreleriyle PTT kargomatiklerden gönderilerini teslim alabilecek. Bu işlem için 2 şifre gönderilecek. Kargosunu en yakın kargomatikten alabilecekler. Antalya ve ilçelerde PTT binalarının dış kısımlarına ve 23 noktaya kargomatik kurulumu için çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

'PTT DÜNYA MARKASI OLUYOR'
PTT Antalya İşletme Müdürü Atila Kudun ise, PTT'nin büyük bir şirket olduğunu ve 178'inci kuruluş yılını kutlamanın onurunu yaşadıklarını kaydetti. 1840 yılında kurulan teşkilatın vatandaşlara kesintisiz hizmet sunduğunu belirten Atila Kudun, "Cumhuriyet'ten önce kurulmuş olan şirketimiz vatandaşa olan hizmetini 178 yıldır aralıksız devam ettiriyor. PTT, teknolojideki son gelişmelere uyum sağlayarak büyük bir atılım kaydederek dünya şirketi olma yolunda büyük adımlar atmaktadır. Kurumumuzun bugünlere gelmesinde katkısı olan, emek veren tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum." diye konuştu.

PTT'DEN 178. YIL HEDİYESİ

PTT Antalya Başmüdürlüğü’nce gişede 178’inci numarada işlem gören Leyla Yıldız adlı vatandaşa, 15 Temmuz Şehitleri hatıra pul seti ve çeşitli hediyeler verilirken, kutlamalar kapsamında PTT’nin 178’inci yıldönümü pastası kesildi.

Kaynak : Faruk ÇELİK, Fotoğraf: Serçin ÇILDIR

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
GASPÇI ŞAHIS YAKALANDI

GASPÇI ŞAHIS YAKALANDI

11:17 17 Ağustos 2019
Kılıçdaroğlu’dan ziyaret

Kılıçdaroğlu’dan ziyaret

10:53 13 Ağustos 2019
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...