Özgecan'ın acısı 4 yıldır taze

1 Şubat 2015 tarihinde öldürülen Özgecan Aslan, ölümünün 4'üncü yılında Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği Antalya Şubesi tarafından anıldı

Güncel 11 Şubat 2019 14:59
Özgecan'ın acısı 4 yıldır taze
-A +A

1 Şubat 2015 tarihinde öldürülen Özgecan Aslan, ölümünün 4'üncü yılında Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği Antalya Şubesi tarafından anıldı.

Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği Antalya Şubesi, kadına yönelik şiddetin sembol isimlerinden birisi olan ve 11 Şubat 2015 tarihinde öldürülen Özgecan Aslan'ı ölümünün 4'üncü yılında andı. Kapalıyol olarak bilinen Kazım Özalp Caddesi Havuz başında toplanan Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği Antalya ve Konyaaltı Şubeleri'ne üye bir grup kadın basın açıklaması yaptı.

Ellerinde 'Cinsel istismar yasası geri çekilsin' yazılı kağıtlar bulunan kadınlar adına basın açıklamasını okuyan Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği Antalya Şubesi Basın Sözcüsü Günay Kutlu, toplumun her kesimine sinen şiddetin, çocuklar ve kadınlar üzerinde vücut bulduğunu belirtti. Kutlu, "Özgecan, anne olacağına kadına yönelik şiddetin sembolü haline geldi. Anısına heykeller dikildi, filmler çekildi, parklar, anıtlar yapıldı, yürüyüşler düzenlendi. hepimizin ortak dileği Özgecan'la ölmesindi. Her 11 şubat'ta yüreklerimiz şiddete uğrayarak ölen kadınlarımız için yanıyor" dedi.

Kaynak : Yıldız ÇİÇEK

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...