ÖYKÜ VE SONAT'A UMUT OLACAKLAR

Lösemi teşhisi konulan ve tedavileri Antalya'daki özel bir hastanede devam eden Öykü Larin ve Sonat Emre Özcan'a kök hücre bulmak için Antalya Halkevleri seferber oldu.

Güncel 6 Ocak 2019 16:06
ÖYKÜ VE SONAT'A UMUT OLACAKLAR
-A +A

Akut Lenfoblastik Lösemi (ALL) hastası olan ve tedavileri Antalya'da özel bir hastanede devam eden Öykü Arin ve Sonat Emre Özcan için tüm Türkiye seferber oldu. Risk altına girmemeleri için 2 ay içerisinde ilik bulunması gereken 2 çocuğun durumuna kayıtsız kalmayan Antalya Halkevleri başlattıkları kampanya ile Antalyalıları bağışta bulunmaya davet etti. Kızılay Kan Merkezi'ne bağlı Kapalıyol ve MarkAntalya önünde bulunan noktalardada Kök Hücre analizi yapıldığını belirten Halkevleri MYK üyesi Kutay Meriç, 3,5 yaşındaki Lösemi hastası Öykü Arin ve 14 yaşındaki Sonat Emre Özcan'a kök hücre bulunması için duyarlı tüm vatandaşlara çağrıda bulundu.

3 TÜP KAN İLE UMUT OLUN
Verilecek 3 tüp kan ile Öykü'ye ve Sonat'a umut olabileceklerini belirten Meriç, "Bugün buraya Öykü Arin ve Sonat Emre Özcan'a umut olmak için geldik. Öykü ve Sonat nezdinde ülkemiz ve tüm dünyadaki Lösemili çocuklara ve hastalara kök hücre bağışında bulunmak için buradayız. İnsani ve vicdani görevimiz, Öykü ve Sonat'ta bize bu konuda aracılık etmiş oldu. Onun vasıtasıyla bu sorunu öğrenmiş ve toplumsal duyarlılığı gerçekleştirmiş olduk. Antalya'da da bu konudaki çağrılarımız devam edecek" dedi. Meriç, kampanyanın bir gün ile sınırlı olmadığını isteyen tüm Antalyalıların Kapalıyol ve MarkAntalya önünde bulunan Kızılay Kan Merkezi'ne bağlı noktalara gelerek bağışta bulunabileceğini söyledi.
Ramazan BOZCA, Fotoğraf: Esra KÖKSAL

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...