Okurlar sevdikleri yazarlarla buluştu

KİTAP FUARI’NA YOĞUN İLGİ

Güncel 13 Ekim 2019 15:16
Okurlar sevdikleri yazarlarla buluştu
-A +A

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenen Antalya Kitap Fuarı yoğun ilgi görüyor. Fuarın ikinci gününde Banu Avar, İsmail Saymaz, Canan Tan ve Hulki Cevizoğlu gibi ünlü yazarlar okurlarıyla buluştu.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Cam Piramit’te “Birlikte Okuyoruz” sloganıyla düzenlenen 10. Antalya Kitap Fuarı büyük bir coşkuyla devam ediyor. Fuar kapsamında düzenlenen söyleşi ve imza günlerinde, okuyucular sevdikleri yazarlarla buluşmanın keyfini çıkartıyor.

KİTAPSEVERLER UZUN KUYRUKLAR OLUŞTURDU
Cam Piramit’te söyleşi ve imza günleriyle tam bir şölen havasında devam eden Antalya Kitap Fuarı’nda binlerce vatandaş, sevdikleri yazarları görebilmek için uzun kuyruklar oluşturdu. Fuarın ikinci gününde Banu Avar, İsmail Saymaz, Canan Tan, Hulki Cevizoğlu, Barış Yarkadaş, İhsan Eliaçık, Cüneyt Akman, Ayşe Kulin, Erol Altun ve Vural Savaş gibi değerli yazar kitapseverlerle buluştu. Okurlar sevdikleri yazarlarla tanışma ve kitaplarını imzalatma fırsatı yakaladı.

BAŞKAN BÖCEK SÖYLEŞİLERE KATILDI

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de fuar kapsamında düzenlenen
Gazeteci-Yazar İsmail Saymaz’ın konuşmacı olarak yer aldığı söyleşiye katıldı. Konuşmasında Türkiye’de tarikatların geçmişten günümüze kadar olan gelişimini ve etkisini anlatan Yazar İsmail Saymaz Başkan Böcek’e “Şehvetiye Tarikatı” isimli kitabını hediye etti, Başkan Böcek de Saymaz’a çiçek takdim etti. Yazar İsmail Saymaz daha sonra okurları için kitaplarını imzaladı.

BAŞKAN BÖCEK DE KİTAPLARINI İMZALADI
Gün boyu fuarda olan Başkan Muhittin Böcek de okurları için “Ben Bu Şehre Aşığım” isimli kitabını imzaladı. Antalyalıların yoğun sevgi ve ilgi gösterdiği Başkan Böcek hemşehrileriyle sohbet etti, fotoğraf çektirdi. Başkan Böcek fuardaki standları da tek tek gezdi, imza günü düzenleyerek fuara katılım sağlayan yazarlara teşekkür etti.

TAN’DAN ‘KADIN ŞİDDET’ SÖYLEŞİSİ
Türkiye'nin ünlü yazarlarından Canan Tan da kitap fuarında okurlarıyla buluşurken, yazar söyleşi sonrası kitaplarını imzaladı. Söyleşide Canan Tan, şiddet mağduru 20 kadının hikayesini anlattığı son kitabı ‘Issız Kadınlar Sokağı’nı, eserlerine konu olan yaşadığı yerlerle ilgili anıları, kadına yönelik şiddet hareketlerinden bahsetti  ve dinleyicilerle soru-cevap şeklinde keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. 

AYŞE KULİN İÇİN UZUN KUYRUK
Fuarda kitapseverlerin buluşmak için uzun kuyrukların oluşturduğu bir diğer yazar da Ayşe Kulin oldu. Ünlü yazar Cam Piramit alanında her yaşta  yüzlerce hayranıyla bir araya geldi.  Büyük bir ilgiyle karşılanan Ayşe Kulin, okurlarıyla birlikte fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi. 
 

Kaynak : Haber Merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...