Öğrencilere anlamlı hediye

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ilçedeki 2 okulu ziyaret ederek 750 öğrenciye satranç takımı hediye etti

Eğitim 17 Aralık 2018 16:03
Öğrencilere anlamlı hediye
-A +A

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ilçedeki 2 okulu ziyaret ederek 750 öğrenciye satranç takımı hediye etti.

Her eğitim öğretim yılında ilçedeki tüm 5'inci sınıf öğrencilerine tablet, tüm 6'ncı sınıf öğrencilerine bisiklet hediye eden Kemer Belediyesi, yeni bir projeyi daha hayata geçirdi. İlçe genelinde bulunan 10 ilkokulun ikinci, üçüncü ve dördüncü sınıflarında öğrenim gören 1780 öğrenciye satranç takımı hediye edilecek.
Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, satranç takımlarının dağıtımına Mustafa Rüştü Tuncer İlkokulu'ndan başladı. Burada sınıfları ziyaret eden Başkan Gül, öğrencilerin satranç takımlarını elden teslim ederken, "Satranç oynamak bilgisayar oyunu oynamaktan daha iyidir" öğüdünde bulundu. Ardından Merkez İlköğretim Okulu'na geçen Başkan Gül, 2 okulda toplam 750 öğrenciye satranç takımı hediye etti.

1780 ÖĞRENCİYİ KAPSIYOR
Satrancın önemli bir beyin sporu olduğuna dikkati çeken Başkan Mustafa Gül, "Sosyal belediyecilik anlamında başlattığımız yeni bir projeyi daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çocuklarımızın derslerine ve hayata bakış açılarını geliştirmeleri için en iyi sporun satranç olduğunu düşündük. Proje kapsamında 2, 3 ve 4'üncü sınıflarda öğrenim gören 1780 öğrencimizin satranç takımlarını en kısa sürede teslim edeceğiz" dedi.

ÖĞRENCİLERDEN TEŞEKKÜR
Satranç takımlarını teslim alan öğrencilerle öğretmen ve okul yöneticileri, eğitime katkılarından dolayı Kemer Belediyesi'ne ve Başkan Mustafa Gül'e teşekkürlerini iletti. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...