Öğrenciler Zeytinpark'ı ölümsüzleştirecek

Akdeniz Üniversite (AÜ) ile Zeytinpark arasında imzalanan protokol kapsamında AÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü öğrencileri, yıl boyunca derslerinin bir bölümünü Zeytinpark'ta uygulamalı görecek, yıl boyunca burada çektikleri fotoğrafları 'Doğanın Mucizesi' adıyla sergileyecek

Güncel 22 Kasım 2018 16:41
Öğrenciler Zeytinpark'ı ölümsüzleştirecek
-A +A

Akdeniz Üniversite (AÜ) ile Zeytinpark arasında imzalanan protokol kapsamında AÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü öğrencileri, yıl boyunca derslerinin bir bölümünü Zeytinpark'ta uygulamalı görecek, yıl boyunca burada çektikleri fotoğrafları 'Doğanın Mucizesi' adıyla sergileyecek.

Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve Antalya Zeytinpark A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır ve AÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Zeytinpark'ta düzenlenen kahvaltıda AÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Nafia Özdemir Hanyaloğlu ve öğrencileriyle bir araya geldi. Üniversite ve Zeytinpark'ın ortak projesiyle ilgili Çandır ve Ünal'a bilgi veren Hanyaloğlu, çok sayıda bitki ve hayvan varlığına ev sahipliği yapan Zeytinpark'ın öğrenciler için bulunmaz bir çalışma alanı olduğunu söyledi. Proje sırasında yapılacak etkinliklerle öğrencilerin alanın uzmanlarıyla yan yana geleceğini bildiren Hanyaloğlu, yıl sonunda da 'Doğanın Mucizesi' adıyla fotoğraf sergisi, video sunumu yapılacağını, sergi kataloğu hazırlanacağını kaydetti.

ZEYTİNPARK ÜNİVERSİTE İŞBİRLİĞİ
ATB ve Zeytinpark A.Ş. Başkanı Ali Çandır, 2 bin 630 dönüm alanın kent merkezinin en büyük yeşil alanı olduğunu belirterek, kentin oksijen deposunun çocuklarla gençlerle, kent sakinleri ve misafirlerle buluşturma hedefinde olduklarını söyledi. Üniversite ile kentin entegre olmasının önemini vurgulayan Çandır, “Biz bu sinerjiyi bu dönem yakaladık. Umuyorum üniversite ile işbirliğimiz her alanda devam eder" dedi. Fotoğraf bölümü öğrencilerinin çekeceği her bir karenin yeşil alanı ölümsüzleştireceğini söyledi.
Prof. Dr. Mustafa Ünal da akademik birikimi şehirle paylaşma hedefinde olduklarını bildirirken, Antalya Ticaret Borsası ve Zeytinpark A.Ş. ile yapılan çalışmaların iyi örnekler olduğunu kaydetti. Doğa harikası Zeytinpark'ın öğrencilerin objektifinden arşivleneceğini kaydeden Prof. Dr. Ünal, böyle bir fırsatı öğrencilere sunan Çandır'a teşekkür etti. 

'ZEYTİN DENİNCE AKLA SİZ GELİYORSUNUZ'

Öğrencilerle bir süre sohbet eden Ali Çandır ve Prof. Dr. Ünal, 1200 yıllık zeytin ağacı önünde öğrencilerle birlikte fotoğraf çektirdi. Mustafa Ünal, 1200 yıllık ağacı ilgiyle inceledikten sonra Çandır'a "Zeytin denince akla siz geliyorsunuz. Zeytinpark'ı korumanız ve zeytine sahip çıkmanızdan dolayı size teşekkür ediyorum" dedi. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...