Öğrenciler yarıştı

Kepez Belediyesi ile Kepez Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği Okullar Arası Bilgi Yarışması’nda, ortaokul ile lise öğrencileri öğrendiklerini ölçme fırsatı buldu

Kültür-Sanat 27 Mart 2015 14:05
Öğrenciler yarıştı
-A +A

Kepez Belediyesi ile Kepez Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği Okullar Arası Bilgi Yarışması’nda, ortaokul ile lise öğrencileri öğrendiklerini ölçme fırsatı buldu.
 
Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde yapılan yarışmada Kepez’deki 141 ortaokul ile 27 lise arasındaki elemeler sonucu 5 ortaokul ve 6 lise finale kaldı. Okullarını temsil eden 3’er kişilik öğrenci grupları, önceden hazırlanmış soruları önlerindeki bilgisayar ekranından okuyarak cevabı bulmaya çalıştı. Birer dakikalık süre sonunda doğru cevabın verilip verilmediğini, 7 kişilik jüri onayladı.
 
İlk üçe ödül verildi
 
Yarışma sonunda liseler kategorisinde ilk üçe giren okullar sırasıyla Nevzat Saygan Levent Saygan Anadolu Lisesi, Özel Envar Fen Lisesi, Özel AKEV Anadolu Lisesi oldu.
Ortaokullarda ise Ali Rıza Altıntaş birinci, Mehmet Kemal Dedeman ikinci ve Altınova Ortaokulu üçüncü oldu. Ödülleri Kepez Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural, Kepez Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy ile Kepez Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Erdal Çelik verdi. 
 

Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...