Öğrenciler eğlenirken öğreniyor

Serik Belediyesi ve İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında ilçede faaliyet gösteren yaz Kur'an kurslarında eğitim gören çocuklar hem eğlenip hem de öğreniyor.

Eğitim 2 Ağustos 2018 15:31
Öğrenciler eğlenirken öğreniyor
-A +A

Serik Belediyesi ve İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında ilçede faaliyet gösteren yaz Kur'an kurslarında eğitim gören çocuklar hem eğlenip hem de öğreniyor.

Serik Belediyesi ve müftülük tarafından organize edilen Kur'an kurslarında, Kuran-ı Kerim, itikat, ibadet, ahlak eğitimleri veriliyor. Günün belli bir bölümünü eğitimle geçiren öğrencilere çeşitli hediyeler ve ikramlarda bulunuluyor. Çocuklar daha sonra belediyenin sosyal tesislerinde yüzme, voleybol, futbol ve film gösterimi gibi bir dizi etkinlikle doyasıya eğlenip stres atıyor.

'GENÇLERİMİZİN GELECEĞİNE IŞIK TUTMAK İSTİYORUZ'
Yaklaşık 3 bin öğrencinin yer aldığı proje hakkında konuşan Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık, "Uzun zamandır gerçekleştirmek istediğimiz projelerden birisi de ilim öğrenmek isteyen gençlerimizin eğitimlerini daha eğlenceli hale getirmekti. Sosyal tesislerimizde İlçe Müftülüğümüzle beraber düzenlediğimiz etkinlikte çocuklarımız artık hem eğleniyor hem de öğreniyor. Bundan sonra da kültür, sanat ve spor gibi etkinliklerle gençlerimizin geleceğine ışık tutarak onların her zaman yanlarında olduğumuzu göstermek istiyoruz. Çocuklarımıza sahip çıkmalıyız. Gelenek, görenek ve inançlarına bağlı, bilim yapan bir nesil bizleri muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşıyacaktır" dedi.

'BİLGİLİ VE AHLAKLI BİR NESİL YETİŞTİRİYORUZ'
İlçe Müftüsü İbrahim Keser de "Çocuklarımızın dini bilgilerini öğrenmesinin yanında sosyalleşmesini ve çocukluklarının gereği gibi zaman geçirmelerini sağlıyoruz. Her gencimiz bizim için çok değerli. Amacımız bu gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutarak ilim sahibi, bilim sahibi ve ahlaklı bir nesil yetiştirmek. Belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Kendisi bizlere her konuda yardımcı oluyor. Bu uygulamayla Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdik ve 7 yıldızlı kurslarımızla çocuklarımızı hem eğitiyor hem de eğlendiriyoruz" diye konuştu.

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...