NİCE 'AK' YILLARA

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, AK Partinin, Türkiye’nin kâbus dolu günlerinde milletin umudu olarak ortaya çıktığını ve milletin desteğiyle 17 yıldır Türkiye'yi yaptığı reform ve yatırımlarla dünya devleti haline getirdiğini vurguladı.

Politika 15 Ağustos 2018 17:26
NİCE 'AK' YILLARA
-A +A

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, AK Partinin, Türkiye’nin kâbus dolu günlerinde milletin umudu olarak ortaya çıktığını ve milletin desteğiyle 17 yıldır Türkiye'yi yaptığı reform ve yatırımlarla dünya devleti haline getirdiğini vurguladı.

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Büyükşehir Belediyesi'nin Düden Park'ta hayata geçirdiği Balık Çarşısı’nda düzenlediği basın toplantısında AK Partinin 17'nci kuruluş yılı dolayısıyla açıklama yaparak, gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Toplantıya, Teşkilat Başkanı Ayhan Ateş, Tanıtım ve Medya Başkanı Mustafa Atılgan, parti üyeleri ve basın mensupları katıldı. AK Partinin kuruluşunun Türkiye’nin kurtuluşu olduğunu belirten Başkan Taş, AK Parti sevdasının millet sevdası, memleket sevdası, büyüyen ve gelişen Türkiye sevdası olduğuna dikkat çekerek, AK Parti’nin kuruluşunun Türk Demokrasi tarihinde önemli bir gelişme olduğuna vurgu yaptı.

AK PARTİ 17 YAŞINDA

AK Parti'nin kuruluşunun Türkiye’nin karanlıktan aydınlığa çıkışının en önemli dönüm noktası olduğunu belirten Başkan Taş, “AK Parti ülkemizin siyasi ve ekonomi alanlarında büyük sıkıntılar yaşadığı, ümitlerin karardığı bir dönemde 14 Ağustos 2001 tarihinde Kurucu Genel Başkanımız, seçilmiş ilk Cumhurbaşkanımız ve yeni sistemin ilk Başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın Genel Başkanlığında Türk siyaset sahnesinde güneş gibi doğmuştur. ‘Her şey Türkiye için’ sloganıyla erdemliler hareketi olarak Türk siyasetinde yeni bir ufuk açan AK Parti, Türkiye siyasetinde ezberleri bozan milletin egemenliği üzerindeki bütün vesayeti kaldıran, devleti toplumdan ayıran siyasi tarihi silmiş Türkiye partisidir” diye konuştu.

HALKA HİZMET HAKKA HİZMET

AK Parti'yi milletin içinden doğan bir parti olduğunu ifade eden Başkan Taş, AK Parti'yi var eden ve yaşatan ruhun İstanbul'un fethinden Çanakkale Zaferi’ne, İstiklal Harbi'nden 15 Temmuz'a kadar bu milletin gurur vesilesi tüm dönemlerinin genini oluşturan ruh olduğunu söyledi.

Taş, şöyle konuştu:
“Bizler, AK kadroların neferleri olarak bu 17 yıllık süreç içerisinde partimizin, kuruluşundan bu zamana kadar her bir kademesinde görev almış, il başkanlarımız, ilçe başkanlarımız, kadın ve gençlik kolları başkanlarımız, mahalle başkanlarımızla dün olduğu gibi, bugün ve yarında gönüllerin partisi olmaya, halka hizmetin hakka hizmet olduğu inancıyla yolumuzda dimdik yürümeye devam edeceğiz. Lideriyle bir bütün olan partimiz, liderinin çizdiği bu kutlu yolda milletiyle ve milleti için var olmaya devam edecektir. Vatandaşlarımıza hizmeti her şeyin üstünde gören AK Parti anlayışının yer aldığı daha nice ak yıllara, ak icraatlar ile ulaşmak dileğiyle partimizin 17’nci kuruluş yıl dönümünü kutluyor, ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa hayırlara vesile olmasını diliyorum”

'KONGRELER BİZİM BAYRAM GÜNÜMÜZ'

Cumartesi günü Ankara'da partilerinin genel kurulu olacağını hatırlatan Başkan Taş, genel kurul için Ankara'ya 2 bin 500 kişinin gideceğini belirterek, kongreyle partilerinin içinde bulunduğu yeni sürece uyum aşamasını tamamlayacağını söyledi. AK Parti’nin bir demokrasi şöleni içerisinde kongresini yapacağını ifade eden Taş, "Bizim kongrelerimizde sandalyeler havada uçuşmaz. Her kongremiz, yenilenme ve tazelenme havasında oldu. Türkiye ve Antalya için kaybedecek vaktimiz yok. 2001'den beri Türkiye'de bazı şeyler değişmeye başladı. Bunu Antalya da hissetti. Göreve geldiğimizde hemen Alanya, Korkuteli ve Kemer yolunu tamamladık. Hizmetlerimizi milletimiz yanımızda durduğu için yapabildik. Antalya'da yüzde 21 ile başladığımız oy oranı yüzde 35'e ulaştı. Çünkü ne söz verdiysek gerçekleştirdik. Kimseyi kandırmadık" dedi.

MİLLETİMİZİ ADAM YERİNE KOYDUK
AK Parti’nin, kurulduğu günden bu yana millete hizmet için durmadan çalıştığını ifade eden Başkan Taş, “Milletin yolundan çıkmayan ve millete hizmetten bıkmayan AK Parti insan odaklı yaklaşımıyla yaptığı büyük icraatlarla Türkiye’nin partisi olmaya devam edecektir.” dedi. Başkan Erdoğan’ın talimatıyla belediyelerde gönül belediyeciliğinin seferberliğinin başladığını anlatan Taş, “Milletimizin gönüllerine dokunmak zorundayız. Biz vatandaşımızın her zaman yanında olacağız, onların gönlünde olacağız. Yolu geç yaparsınız, hastaneyi geç bitirseniz bile millet sorun yapmaz ama bu millet adam yerine konmamayı affetmez. Biz milletimizi adam yerine koyduk, bundan sonrada aynı şekilde devam edeceğiz. Milletimizin derdiyle dertleneceğiz.” diye konuştu.  

“MURATPAŞA KİMSENİN ÇİFTLİĞİ DEĞİL”
2019 yerel seçimlerinde de iddialı olduklarının altını çizen İbrahim Ethem Taş, belediyelerin ve hükümetin projelerinden bahsederek, gönül belediyeciliği seferberliği başlattığını kaydetti. Taş, "İnsanların gönüllerine dokunmak istiyoruz. Vatandaşın her zaman yanında olacağız ve gönlünü kazanacağız. Tüm teşkilatlarımızı ve belediye başkanlarım milletin dertleriyle dertlenecek. Bizim hedefimiz 19 ilçe belediye. 25 bin oy gelirse Muratpaşa’yı kazanıyoruz. AK Parti olarak Muratpaşa’ya talibiz. Muratpaşa kimsenin çiftliği değil, tapulu malı değil. Muratpaşa’da, yan gelip yatarak oraları babalarının çiftliği görüp, millete hizmet etmeden, yan gelip yatma dönemi bitti. Muratpaşa Belediyesi inşallah 2019 yılında bizde olacak. Zafer inananlarındır” ifadelerini kaydetti.

YEREL SEÇİME ÖZEL STRATEJİ

Muratpaşa’da yürütecekleri seçim çalışması ve aday hakkında da açıklamalar yapan İbrahim Ethem Taş, “Muratpaşa’da her kesime hitap edecek bir aday belirleyeceğiz. 7 ilçede çalışmaya başladık. “Kimi aday olarak görmek istersiniz?” şeklinde bir anket çalışması yapıyoruz. Yerli ve milli olmanın yanında sosyal demokratlarının da desteğini alacak, sevilen şaibesi olmayan aynı zamanda bizim oy oranımızı artıracak bir adayla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Aralık başında adaylarımızı açıklamayı planlıyoruz, erken olursa oy oranımızın yüzde 4 daha artacağını bekliyoruz.” diye konuştu.

“PAZARA KADAR DEĞİL, MEZARA KADAR”
Yerel seçimlerde MHP ile ittifaklarının devam edeceğini dile getiren Taş, “Biz seçimlere birlikte girdik. Bizim gönül birliğimiz devam edecek. Pazara kadar değil, mezara kadar birlikteyiz. Her yerde ittifak olmayabilir. Biz diğerleri gibi yolda kavga edip ayrılmayız. Şöyle bir karar da çıkabilir. Belki 3 il ve 15 ilçe için ittifak çıkabilir. Son noktada karar genel merkezindir. İlçe ilçe çalışmalar devam ediyor. Eylül sonunda belli olacak. Bu soru en çok Alanya'da merak ediliyor. 13 belediye başkanımız var, hepsinden memnunuz. Ama kriterlerimiz var. Teşkilatla problemi olup olmadığına bakılacak. Vatandaşa hayt-huyt yapmayan, vatandaşın gönlünü alabilen kişiler aday olacak" diye konuştu.

“BAŞARILARLA DOLU 17 YIL”
Kurulduğu 2001 yılından bu yana gerçekleştirdiği reformlar ve icraatlarıyla Türk siyasetine damgasını vuran AK Parti, 17. yaşını kutluyor. 80 yılda yapılamayan birçok köklü değişikliğin altına imzasını atan AK Parti ekonomik ve siyasi istikrardan rahatsız olan çevrelerin hedefi oldu. Darbe girişimlerine ve provokasyonlara maruz kaldı ama lideri Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde bunların hepsini atlatmasını bildi. Türk siyasetinin lokomotifi AK Parti'nin başarılarla dolu 17 yılının hikâyesini Başkan İbrahim Ethem Taş, anlattı.


Kaynak : Faruk ÇELİK, Fotoğraf: Esra KÖKSAL

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...