Mutlu Portakal Alışveriş Şenliği başladı

Antalya'da, bir grup kadın girişimcinin kurduğu Mutlu Portakal Kadın Kooperatifi tarafından bu yıl 4'üncüsü düzenlenen 'Mutlu Portakal Şenliği' başladı.

Güncel 8 Aralık 2018 15:47
Mutlu Portakal Alışveriş Şenliği başladı
-A +A

Antalya'da, bir grup kadın girişimcinin kurduğu Mutlu Portakal Kadın Kooperatifi tarafından bu yıl 4'üncüsü düzenlenen 'Mutlu Portakal Şenliği' başladı.
 
 
Mutlu Portakal Kadın Kooperatifi tarafından düzenlenen 4. Mutlu Portakal Alışveriş Şenliği, The Marmara Otel'de başladı. Şenliğin açılışı, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in eşi Ebru Türel, Ak Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi ve Antalya eski milletvekili Gökcen Özdoğan Enç, Büyükşehir Belediyesi Şirketi ANSET Genel Müdürü Gaye Doğanoğlu, Mutlu Portakal Kadın Kooperatifi kurucuları Aylin Ayaz Yılmaz, Gülşah Gültepe Çelik ve Evşen Yüceer tarafından yapıldı. 80 standın yer aldığı şenlik alanında kozmetik, giyim, ayakkabı, kuyum, yiyecek ve süs eşyaları gibi pek çok ürün satışa sunuldu.
 
Açılışta konuşan Mutlu Portakal Kadın Kooperatifi kurucularından Evşen Yüceer, bir grup kadın girişimci tarafından kurulan kooperatifin, kadın girişimcileri desteklemek amacıyla şenliği düzenlediğini söyledi. Alışveriş şenliğinde evden iş yapan kadın girişimciler için çarşı bölümü ile iş yerleri bulunan kadın girişimciler için ayrı bir bölüm bulunduğunu anlatan Yüceer, "40'ar stant ayırdık. Amacımız kadın girişimcileri, işletmecileri desteklemek. Şenliğimiz her kesime hitap ediyor" dedi.
 
Alışveriş şenliğine Büyükşehir Belediyesi'nin de destek verdiğini belirten Ebru Türel ise "Kadınları meslek sahibi yapmak, kollarına bir sanat bileziği takmak için ASMEK'te eğitim veriyoruz. Onların iş kurmasına, kredi bulmasına yardım ediyoruz. Bu tür etkinlikleri her zaman destekliyoruz" diye konuştu.
 
Gelecek hafta Yerli Mallar Haftası'nın da kutlanacağını hatırlatan Ebru Türel, Yavuz Özcan Parkı, Tophane ve Serdengeçti Parkı'nda geniş katılımlı kutlama yapacaklarını söyledi.
 
Ak Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi ve Antalya eski milletvekili Gökcen Özdoğan Enç de içinde kadınının olduğu her projeye destek verdiklerini söyledi. Amaçlarının kadın istihdamını yükseltmek olduğunu ifade eden Enç, "Ortak paydamız kadın. Destek veriyoruz. Kadın kimliği üzerinde yapılan her olumlu projenin yarınındayız" dedi.
 
Mutlu Portakal Şenliği yarın sona erecek.


Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Falezlerde ceset şoku

Falezlerde ceset şoku

17:18 14 Aralık 2018
Kahreden intihar

Kahreden intihar

10:35 13 Aralık 2018
Konseyden deprem uyarısı

Konseyden deprem uyarısı

18:00 13 Aralık 2018
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...