MURATPAŞA’YA 'GENÇLİK' AŞISI

18 ve 19'uncu dönemde Antalya Milletvekilli seçilen Avukat Hasan Namal’ın oğlu, AK Parti Muratpaşa Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Tevfik Namal, Muratpaşa Belediye Başkanlığına aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Politika 25 Kasım 2018 14:37
MURATPAŞA’YA 'GENÇLİK' AŞISI
-A +A

AK Parti Muratpaşa Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Tevfik Namal, 18 ve 19'uncu dönemde Milletvekilliği yapan babası Hasan Namal gibi doğduğu kente hizmet etmek istiyor. 27. Dönem Milletvekilliği aday adaylığı AK Parti’den başvuru yapan ancak listeye giremeyen Tevfik Namal, 31 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel seçimde Muratpaşa Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yaptı. Namal, dilekçesini AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Alparslan Belin’e verdi.

BABADAN OĞULA SİYASET
Tevfik Namal, babası Hasan Namal’ı örnek göstererek, küçük yaştan itibaren siyasetin içinde yer aldığını söyledi. Antalya ve Muratpaşa için yapabileceği çok şey olduğunun farkına vardığını anlatan Namal, "Babam Hasan Namal’ın bıraktığı yerden hizmete devam etmek istiyorum." diye konuştu. Namal, babasının aktif siyaset yaptığı dönemde evlerinde yoğun bir hareketliliğin yaşandığını, kendilerinin de o süreçte hep yanında bulunduklarını anlatarak, tecrübe kazandığını ifade etti.

NAMAL, MURATPAŞA’YA TALİP
AK Parti’nin hizmetkârı olmasının ayrıcalığıyla kendisine çok şey kazandırdığını ifade eden Muratpaşa Belediye Başkanı aday adayı Tevfik Namal, şöyle konuştu: "Muratpaşa’mıza hak ettiği değeri kazandırmak için Antalya sevdalısı olarak yola çıktık. Bizler bu yola koltuk, makam sevdası ile değil hizmet sevdası ile çıktık.  Partimin gençlere verdiği önemi bugün bir kez daha anlıyor ve yaşıyoruz. Eğer takdir edilirse, partim beni aday gösterirse, bu enerjimle ilçede hep beraber çok güzel işler yapacağıma inanıyorum. O amaçla Muratpaşa Belediye Başkanlığına aday adaylığı müracaatında bulunduk. Partim ve ilçem adına hayırlara vesile olmasını diliyorum."
Tevfik Namal, kendisine gösterilen yakın ilgi karşısında büyük mutluluk duyduğunu kaydetti. AK Parti İlçe Başkanı Alparslan Belin, Tevfik Namal’a başarı diledi.

TEVFİK NAMAL KİMDİR?
1990 doğumlu ve aslen Serikli olan Tevfik Namal, sağ kökenli bir aile yapısından geliyor. Doğru Yol Partisi (DYP) eski Antalya Milletvekili Avukat Hasan Namal’ın oğlu olan Tevfik Namal, üniversite öğrenimini yurtdışında tamamladıktan sonra, 2015’te memleketine döner dönmez ikametgahı olduğu AK Parti teşkilatına üye oldu. Sırasıyla ilçe sekreterliği, sosyal politikalar başkanlığı ve teşkilat başkanlığı görevlerinde bulundu. Tevfik Namal AK Parti Hükümet ve Liderlik Okulu ‘’Yerel Yönetimler’ eğitimini İstanbul Bahçeşehir Üniversitesinde aldı, KOSGEB ve girişimcilik eğitimleri alarak projeler üretti. Antalya ve Muratpaşa gençliğini temsil etmek için Muratpaşa Belediyesi aday adayı olduğunu belirtiyor.

Faruk ÇELİK, Yıldız ÇİÇEK

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
YOLUN SONU

YOLUN SONU

18:40 17 Mayıs 2019
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...