Muratpaşa’dan eğitime hizmet

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, kreşlerden başlayıp eğitimin her kademesinde ve her alanında hizmet sunan bir yapıya ulaştıklarını söyledi

Eğitim 23 Kasım 2018 15:57
Muratpaşa’dan eğitime hizmet
-A +A

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, kreşlerden başlayıp eğitimin her kademesinde ve her alanında hizmet sunan bir yapıya ulaştıklarını söyledi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, bugün sayıları 5’e çıkan kreş ve gündüz bakım evleri, ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik 3 mahallede bulunan destek eğitim merkezi, lise öğrencilerine yönelik, Muratpaşa Gençlik Merkezi (MURGEM), ODTÜ Gençlik Parkı, yurt ve eğitim yardımı imkanlarıyla eğitimin her alanında var olmaya çalıştıklarını söyledi. Bununla birlikte Antalya’nın ilk ve tek açık hava çocuk oyun dünyası Teneffüs Park projesinin de çocukların eğitimlerini destekleyici bir çalışma olduğuna dikkat çeken Başkan Uysal, “Muratpaşa Belediyesi olarak belki boyumuzu ve haddimizi aşan ama aşmak da isteyen sorumluluklar üstleniyoruz” dedi.

ÜÇ EĞİTİM DESTEK MERKEZİ
Muratpaşa Belediyesi’nin ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik destek eğitim merkezleri bugün 3 mahallede, Ermenek, Zeytinköy ve Memurevleri mahallerinde hizmet veriyor. Öğrencileri liselere geçiş sınavlarına hazırlamalarının yanı sıra tiyatro, gitar, modern dans, halk oyunları, satranç ve spor gibi programlarla da kişisel ve sosyal gelişimlerini destekleyen merkezde çocukların 3 boyutlu yazıcılar, elektronik devreler, bilgisayar programlarıyla çalışıp uygulamalar, oyunlar tasarladığı, devreleri birleştirip robotlar yaptığı yeni nesil eğitim sistemi uygulamaları da yapıldı. Tamamen ücretsiz olan destek eğitim merkezlerinden 2018 - 2019 eğitim yılında 638 öğrenci yararlanırken merkezlerde 24 öğretmen görev alıyor.

MURGEM’DE BAŞARI GELENEK
Muratpaşa’nın eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için eğitim alanında en kapsamlı çalışmasını ise Kızılsaray Mahallesi’nde bulunan MURGEM oluşturuyor. 2015 - 2016 eğitim yılında kapılarını açan MURGEM’den bugüne kadar 3674 lise öğrencisi yararlandı. 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) yüzde 98.5’lik bir başarıyı yakalayan MURGEM’de 27 öğretmen görev alıyor. Merkeze bu eğitim yılında ise 801 öğrenci devam ediyor.

YURT VE BURS İMKANLARI
Muratpaşa Belediyesi, tüm bu çalışmalarla birlikte Balbey ve Kızıltoprak Mahallerinde bulunan gençlik evleriyle kız öğrencilere yurt imkanı da sunuyor. 2015 yılında faaliyete gençlik evlerinden bugüne kadar bin 102 öğrenci yararlanırken Muratpaşa Belediyesi, Antalya’dan farklı şehirlerdeki üniversiteleri kazanan öğrencilere de hem Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü hem de Adalya Vakfı aracığıyla eğitim yardımında da bulunuyor. 

Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
YOLUN SONU

YOLUN SONU

18:40 17 Mayıs 2019
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...