Muratpaşa’da kalp sağlığı konuşuldu

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, kalp sağlığını korumak için ilçede gerçekleştirilen yatırımlar ve programlarla 11 bin kişinin sistematik şekilde spor yapar hale geldiğini söyledi

Sağlık 29 Kasım 2018 16:58
Muratpaşa’da kalp sağlığı konuşuldu
-A +A

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, kalp sağlığını korumak için ilçede gerçekleştirilen yatırımlar ve programlarla 11 bin kişinin sistematik şekilde spor yapar hale geldiğini söyledi.

Muratpaşa Belediyesi ve Yaşam Hastaneler Grubu 'Yeni Teknolojilerle Kalp Hastalıkları Tanı ve Tedavisi' başlıklı panel düzenlendi. Belediye Kültür Salonu'nda gerçekleşen ve kalp damar cerrahisi uzmanı Doç. Dr. Gökhan Özerdem ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Doğan Erdoğan'ın konuşmacı olarak yer aldığı panelde, kalp hastalıklarında klasik tanı yöntemleri ile birlikte ilerleyen teknolojinin kalp hastalıkları tanı ve tedavisine etkileri konuşuldu.

Panelin açılışında konuşan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, kalp hastalıklarının dünyada gelişmiş ülkelerde giderek azalma eğiliminde olduğunu söyledi.
Muratpaşa Belediyesi'nin bu bilinç doğrultusunda yaklaşık 5 yıllık sürede mahallelerde 8 spor tesisi inşa ettiğini kaydeden Uysal, “Bu yatırımlar ve uyguladığımız programlarla 11 bin insanımızla sistematik spor yapıyoruz" dedi. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...