Miting gibi ziyaret

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, CHP Parti Meclisi tarafından yeniden Muratpaşa Belediye Başkan adayı gösterilmesinin ardından partisinin Muratpaşa İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Miting havasında geçen ziyaret sırasında Başkan Uysal'ın partisinin Büyükşehir Belediyşe Başkan Adayı Muhittin Böcek'in adını anmaması dikkat çekti.

Güncel 23 Aralık 2018 15:31
Miting gibi ziyaret
-A +A

Geçtiğimiz hafta içerisinde Cumhuriyet Halk Partisi Parti meclisi tarafından yeniden Muratpaşa Belediye Başkanı Adayı gösterilen Ümit Uysal, ilk ziyaretini partisinin Muratpaşa İlçe Başkanlığı'na yaptı. Uysal'ın ziyareti için ilçe başkanlığı önünde bulunan yol trafiğe kapatılarak bir platform oluşturuldu. Öğlen saatlerinde gerçekleştirilen ve miting havasında geçen ziyarete CHP Antalya milletvekilleri Çetin Osman Budak, Aydın Özer, Rafet Zeybek, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Konyaaltı Belediye Başkan adayı Semin Esen, Gazipaşa Belediye Başkan adayı Mehmet Yılmaz, Aksu Belediye Başkan adayı İsa Yıldırım, CHP ilçe başkanları ve Uysal'ın eşi Ümran Uysal da katıldı.
Başkan Böcek detayı
Ziyarette en dikkat çeken detay ise Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için yarıştığı ve aday olarak gösterilen Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in Uysal'a destek veren diğer adaylar arasında bulunmaması oldu. Uysal'ın da konuşması sırasında Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterilen partilisi Muhittin Böcek'in ismini kullanmaması dikkat çekti. Burada bulunan partililere seslenen Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, göreve geldiği günden buyana geçen 5 yılda Muratpaşa'da yapılan hizmetleri anlattı. Uysal, "Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi, Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyan Merkezi, spor salonları, pazar yerleri yaptık. Kent estetiği çalışmalarının yanı sıra yaşlı evleri, kreşler açtık ve eğitime destek verdik. Kadın danışma merkezi açtık. Festivaller yapıyoruz, Turunç Masa'yı hizmete soktuk" dedi.
5 yılı anlattı
Başkan Uysal, geride bıraktığı 5 yıl içinde Muratpaşa Belediyesi'nin neredeyse tüm birimleriyle en çok emek sarf ettiği çalışmalardan birinin de Kırcami bölgesine ilişkin imar planları olduğunu söyledi. Ancak bu çalışmanın sonlanma aşamasındayken bir mahkeme kararıyla şu an için bekleme sürecine girdiğini belirten Başkan Uysal “Buradan geri dönüş yok. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Kırcami imar planının çıkmasında büyük kamusal, toplumsal yarar vardır. Büyük sosyolojik yarar vardır. Bunun takipçisi olacağız" dedi. Başkan Uysal, Muratpaşa'da 5 yıl içinde ötekisi olmayan bir belediyecilik anlayışının tüm kurumlarıyla hayata geçirdiklerini belirterek, konuşmasına şöyle devam etti: "Ötekimiz, yabancımız yok bizim. Tüm bu çalışmaları insan ayrımı yapmadan yapabilmek, vergisinin her kuruşunu eşitlikçi bir anlayışla insanımıza geri döndürmek bir yerel yönetim devrimidir. Darısı Türkiye'nin başına. Türkiye bunu bir gün başaracak"
 
Yıldız ÇİÇEK

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...