MİNİK KALPLERDEN KOCAMAN ŞEFKAT

KÜÇÜK HAFIZLAR, YEMEN’E SESSİZ KALMADI…

Güncel 3 Ocak 2019 16:03
MİNİK KALPLERDEN KOCAMAN ŞEFKAT
-A +A

 
Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan Yemen’e sessiz kalma kampanyası, yoğun şekilde sürüyor. Kampanyaya en anlamlı destek ise, 4-6 yaş Kur’an kurslarında eğitim gören öğrencilerden geldi. Minik kalpler, harçlıklarından biriktirdikleri 1500 TL’yi Yemenli kardeşlerine ulaştırılmak üzere İl Müftüsü Osman Artan’a teslim etti.

Yemen’de 2015 yılının Mart ayından beri ülkedeki pek çok grup arasında devam eden çatışmalar en çok masum insanları etkiledi. Savaş açlık, yoksulluk ve salgın hastalıklar nedeniyle on binlerce Yemenli yaşamını yitirdi. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı da bu sessiz çığlığa kayıtsız kalmadı. Yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek ve bölgeye yardım ulaştırmak amacıyla başlatılan "Yemen'e Sessiz Kalma" yardım kampanyasına Türkiye'nin dört bir tarafından destekler gelmeye devam ediyor.

YAŞLARI KÜÇÜK KALPLERİ BÜYÜK

Kampanyaya en anlamlı destek, Antalya İl Müftülüğü’ne bağlı hizmet veren Karabulut Camii 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında eğitim gören minik öğrencilerden geldi. Türkiye’nin dört bir yanında açılan bu kurslarda Kur’an-ı Kerim eğitimi başta olmak üzere değerler eğitimi alan minikler, Yemen halkına destek olmak üzere başlatılan yardım kampanyasına kumbaralarında biriktirdikleri harçlıkları vererek destek oldular.
Antalya İl Müftüsü Osman Artan, müftü yardımcıları Mustafa Şimşek ve Melek Alçın ile birlikte davranışlarıyla hem yaşıtlarına hem de büyüklerine örnek olan minik öğrencileri ziyaret ettiler. Minik kalpler biriktirdikleri 1500 TL’yi Yemenli kardeşlerine ulaştırılmak üzere Müftü Artan’a teslim etti.

HAYIRDA YARIŞAN MİNİK YÜREKLER

Müftü Artan, yaşları küçük ama kalpleri kocaman olan öğrencilerin yapmış olduğu bağışların Türk milletinin 7’den 70’e yardımseverlikte yarıştığının göstergesi olduğunu söyledi. Yemen’in İslam coğrafyasının kanayan yaralarından birisi olduğuna dikkati çeken Artan, “Başkanlığımız ve Vakfımız tarafından yürütülen kampanyaya çocuklarımız da duyarsız kalmadı. Kardeşlerinin açlıktan ölmelerine gönülleri razı olmadı. Yavrularımıza ve böylesi duyarlı bireyler yetiştiren kurs hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Böyle çocukların yetişiyor olması geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor” dedi.
Müftü Artan, minik öğrencilerin bağışlarını teslim alarak Türkiye Diyanet Vakfı aracılığı ile Yemenli kardeşlerine en kısa zamanda ulaştırma sözü verdi.


Minik Kur'an bülbülleri, harçlıkları ile Yemen'e yardım eli uzattı…

Kaynak : Faruk ÇELİK, Serçin ÇILDIR

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...