MHP’DEN AK PARTİ'YE ÖN ŞARTSIZ DESTEK

“CUMHUR İTTİFAKI'NIN GEREĞİ NEYSE ONU YAPACAĞIZ”

Güncel 25 Kasım 2018 15:12
MHP’DEN AK PARTİ'YE ÖN ŞARTSIZ DESTEK
-A +A

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul, Ankara ve İzmir'de büyükşehir başkan adayı göstermeyeceklerini hatırlatarak, "Bu illerde Adalet ve Kalkınma Partisi kimi isterse, kimi dilerse aday çıkarabilir. Biz ön şartsız destekleyeceğiz. Zillet ittifakı bu büyükşehirler dışında ortak aday çıkardığı her yerde de Cumhur İttifakı'nın gereği her neyse onu yapacağız, onun yanında olacağız" dedi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesinde Antalya'nın Serik ilçesi Belek Turizm Bölgesi'ndeki kampta, 81 il başkanı ve 130 belediye başkanıyla bir araya geldi.

Devlet Bahçeli, önlem alınmazsa, milli fedakarlık yapılmazsa 31 Mart'ta ülkeyi siyasi kara kış beklediğini kaydetti. Bahçeli, "Önümüzdeki muhtemel sıkıntıları görmek lazım. Biz 31 Mart'ta ne kazanır, ne kaybederiz gözüyle bakmıyoruz. 31 Mart'a şu kadar belediye benim olsun, bu kadar Adalet ve Kalkınma Partisi'nde bulunsun diye yaklaşmıyoruz. 31 Mart'ı Türkiye'nin bekası, mücadelesi açısından dönüm noktası olarak değerlendiriyoruz. Ülke gitmişken, çarşı karışmışken, yeni hükümet sistemine hain bir sefer düzenlenirken, belediyelerin hepsi bizde olsa ne olacak, olmazsa ne çıkacak. Cumhur İttifakı'nda ara sorun çıkaran gelgitleri kenara bıraktık, yanlış anlamaları, maksadını aşan söz ve değerlendirmeleri milli beka için yok saydık. İstanbul, Ankara ve İzmir büyükşehir başkan adaylarımızı göstermeyeceğiz. Bu illerde Adalet ve Kalkınma Partisi kimi isterse, kimi dilerse aday çıkarabilir. Biz ön şartsız destekleyeceğiz. Zillet ittifakı bu büyük şehirler dışında ortak aday çıkardığı her yerde de cumhur ittifakının gereği her neyse onu yapacağız, onun yanında olacağız. MHP milleti için vardır, üstüne düşeni yapacaktır" diye konuştu.

'HER FEDAKARLIĞI SEVE SEVE YAPARIZ'
Devlet Bahçeli, Türkiye'nin pek çok sorunu varken, yeni bir hükümet sisteminin tesis ve temin çalışmaları sürerken, Cumhuriyet'in üçüncü evresine henüz geçmişken hiçbir gelişmeye ilgisiz kalamayacaklarını söyledi. Milliyetçi Hareket Partisi'nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin teoriden pratiğe kadar her aşamasında içinde olduğunu belirten Bahçeli, "Mimarisinde pay sahibi olduğumuz hükümet sisteminin muhafazası için ihtiyaç duyulan her fedakarlığı elbette seve seve yaparız. Bundan gocunmayız. Geleceği planlamak yattığımız yerden olmaz. Gelecek gevşeklikle inşa edilemez. Korkaklardan fatih çıkamaz. Bugünün Türkiyesi geçmişin fedakarlıkları üzerine bina edilmiştir. Geleceğin Türkiyesi de bugünün faziletli fedakarlıklarıyla oluşacaktır" dedi.

'CHP-HDP-İP (İYİ PARTİ) AYNI ÇİZGİDE'
Bütün kindar gözlerin üzerinde olduğunu belirten Bahçeli, dikkatlerin üstlerine çevrildiğini söyledi. Bahçeli, şöyle devam etti:
"Uyursak mezarımızı kazarlar. Uyuşursak zulüm oklarını fırlatırlar. Bu kapsamda ön almalıyız, beka düzeyindeki tehditleri analiz edip lazım gelen stratejik müdahaleleri zamanlama hatasına düşmeden yapabilmeliyiz. Türkiye Cumhuriyeti'nin istikrarlı yönetimi, istikbalinin güvencesi Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'dir. Bunu sağlayacak siyasi imkan ve irade ise Cumhur İttifakı'dır. Buna karşılık Türkiye'nin önüne hendek kazan, sandıktan umudunu kesip sokağa oynayan, demokrasi dışı arayışlara gülücükler saçan bir blok vardır ki, bütün melun niyet ve eylemleriyle ortadadır. Yerli ve yabancı işbirlikçiler emperyalizmin tetik çeken eli olmaya çoktan hazır, çoktan namzettirler. Bir yanda cumhurun huzur ve güvenliği için kurulmuş bir ittifak duruyorken, diğer yanda cumhurun kaos ve kargaşaya düşmesi için el ovuşturan ihanet ve ihtilaf oluşumu pusudadır. Zafer cumhurun olmaz ise, zillet altın vuruşunu yapacak, öldürücü darbeyi indirecektir. CHP-HDP-İP (İYİ Parti) aynı çizgidedir. 24 Haziran'da sonuç alamayan bu güruh, 31 Mart'a umut bağlamıştır. Ancak hevesleri Allah'ın izniyle kursaklarında kalacak, Türkiye'nin doğruluşuna, yeni hükümet sisteminin doğasına zarar veremeyeceklerdir."

BAŞKAN ADAYLARINA UYARILAR
Belediye başkan adaylarına güvendiğini belirten Devlet Bahçeli, belediye başkanlarına ve adaylara uyarılarda bulundu. Bahçeli, "Yozlaştırıcı, yıpratıcı telkin ve tesirlere karşı, fikir istikrarını, hayat biçimini ve çalışma çizgisini ısrarla sürdürebilecek yalın, ilkeli ve düzgün bir özel hayata sahip olmaya dikkat ediniz. Günlük hayatın ve dış tesirlerin yıkıcı etkisini süzecek ve ülküdaşlarımızın etkilenmelerini önleyecek koruyuculuğa sahip olunuz. Şehirlerinizde lazım olan mücadeleyi sürdürebilecek sabır, azim, sükunet, kararlılık, alçak gönüllülük, fedakarlık, cesaret gibi çok özel hasletlere sahip olmanızı temenni ediyorum" dedi.

BAHÇELİ İL BİNASININ AÇILIŞINI YAPTI
Belek Turizm Merkezi'nde yapılan il başkanları ve belediye başkanları toplantısına katılan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, daha sonra Kepez ilçesi Sakarya Bulvarı'nda yeni yapılan MHP Antalya İl Başkanlığı binasının açılışını yaptı. Burada kendisini karşılayanları selamlayan Bahçeli, MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, İl Başkanı Mustafa Aksoy ve protokol üyeleriyle açılış kurdelesini kesti. Binayı gezen Devlet Bahçeli, il başkanlığı makamında partililerle bir araya geldi. Bahçeli burada Kepez Belediye Başkanı AK Partili Hakan Tütüncü ve partililerle sohbet etti.
DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...