Mardan'da işçi eylemi

Geçtiğimiz yıl borçları nedeniyle iflasını açıklayan, ardından haciz yoluyla Halk Bankası’na geçen Mardan Palace çalışanları alacakları ödenmediği gerekçesiyle otel önünde eylem yaptı.

Güncel 27 Kasım 2018 18:02
Mardan'da işçi eylemi
-A +A

Geçtiğimiz yıl borçları nedeniyle iflasını açıklayan, ardından haciz yoluyla Halk Bankası’na geçen Mardan Palace çalışanları alacakları ödenmediği gerekçesiyle otel önünde eylem yaptı.

Antalya'nın Aksu ilçesine bağlı Kundu turizm bölgesinde, Azeri asıllı Rus iş adamı Telman İsmailov tarafından 1.4 milyar dolara mal olan ve  2009 yılında açılışı yapılan ardından alacakları nedeniyle haciz yoluyla Halkbank'a geçen Mardan Palace Otel çalışanları otel önünde eylem yaptı. 1 yıl önce tesisin iflasını açıkladığını ve 6 aylık maaşları ile kıdem tazminatlarını alamadıklarını belirten çalışanlar mağdur olduklarını belirtti. Çalışanlar 10 yıl emek verdikleri otelden ayrıldıktan sonra maaşlarını alamadıkları için yaşanan mağduriyet nedeniyle birçok arkadaşlarının psikolojik problemler yaşadığını ve bır cok kişinin icralık olarak boşandığını söylediler.
Otel önünde toplanan kalabalık adına basın açıklamasını okuyan avukat Erhan Baban, tesisin birçok işadamı, siyasetçi ve sanatçıya hizmet ettiğini belirterek, "Sayın Telman İsmailov, hiç kimsenin alın terini ödemeden ülkeden kaçtı ve devletin bir çok kurumuna bir çok siyasetçiye ulaşmaya çalıştık mektuplar yazdık, mailler attık fakat hiç birinden yanıt alamadık. Hiç kimse çalışan emek harcayan işçinin yanında durmadı. Sayın Cumhurbaşkanımıza dahi mektuplar yazdık ama maalesef hiç bir olumlu yanıt alamadık" dedi.

TİTANİC HOTELS'E KİRALANDI

Halk Bankası tarafından kullanılan krediye karşılık otele el konulduğunu ve bir senelik süre içerisinde yapılan görüşmeler sonucunda otelin Titanic Grubunun 10 yıllığına kiraladığını belirten Baban, "Halk Bankası Telman İsmailov ve Titanic Grup kend aralarında anlaşıp tesisi kiraya verdiler, fakat bu kapsamda hiçbir taraf işçilerin gasp edilmiş haklarından bahsetmediler. Herkesin alacağına alacaklarını daha işten ayrılmadan vaad ettiler, fakat işten çıkartıldıktan sonra ne hikmetse hiç birini piyasada bulamadık. ben sahsım adıma bu eylem son olmayacak buraya gelen yerli ve yabancı turistlere insanların haklarını nasıl yediklerini anlatacağım. Bu eylem son olmayacak, buraya gelen yerli ve yabancı turistlere insanların haklarını nasıl yediklerini anlatacağız" dedi.Kaynak : Ramazan BOZCA, Yıldız ÇİÇEK

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
YOLUN SONU

YOLUN SONU

18:40 17 Mayıs 2019
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...