Kursiyerlerin sertifika gururu

Analiz Eğitim Kurumları tarafından inşaat sektöründe faaliyet gösteren meslek gruplarına yönelik düzenlenen Mesleki Yeterlilik Kursu'nun sertifika töreni yapıldı

Eğitim 27 Kasım 2018 16:31
Kursiyerlerin sertifika gururu
-A +A

Analiz Eğitim Kurumları tarafından inşaat sektöründe faaliyet gösteren meslek gruplarına yönelik düzenlenen Mesleki Yeterlilik Kursu'nun sertifika töreni yapıldı.

Özel bir işletmenin salonunda düzenlenen törene, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Analiz Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Mazhar Doğmuş, Mesleki Gelişim ve Yeterlilik Kursu Müdiresi Hasime Dikine, Genel Müdür Yardımcısı ve İnşaat Eğitimleri Bölüm Başkanı Tuba Erdenk, yönetim kurulu üyeleri, eğitici öğretmenler ile sertifika almaya hak kazanan kursiyerler ve çok sayıda davetli katıldı.

BAŞKAN TÜTÜNCÜ, TÖRENE KATILDI
Samimi bir ortamda gerçekleşen törende konuşan Başkan Tütüncü, Türkiye'de kalitenin çok büyük önem taşıdığını ve inşaat sektöründe son derece ciddi bir dönüşüm yaşandığını kaydetti. Verilen eğitimlerle inşaat sektöründeki verimin artacağına inandığını dile getiren Başkan Tütüncü, eğitim sürecine katkı sunan herkese teşekkür etti.

SERTİFİKASIZ İŞÇİ KALMAYACAK

Analiz Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Mazhar Doğmuş ise, değişime ayak uydurulması gerektiğini ve eğitimin yaşı olmadığını ifade ederek, Mesleki Yeterlilik Kursu'nun deneyimli olan usta ve çalışanlara yarar sağlayacağını aktardı. Mesleki eğitimi geliştirmek ve yaygınlaştırmak adına birçok kurum ve kuruluşla işbirliği yaptıklarını belirten Doğmuş, Antalya’da belgesiz işçi kalmayıncaya dek, diğer kurumlarla da işbirliği yaparak çalışmalarımızı sürdüreceğimizi bu vesileyle bir kez daha belirtmek istiyorum." ifadelerini kaydetti.

YETERLİLİK BELGESİ ZORUNLULUĞU
Mesleki Gelişim ve Yeterlilik Kursu Müdiresi Hasime Dikine de, yürürlüğe giren yönetmelik ile inşaat ve tesisat işlerinde yetki belgeli usta çalıştırılmasının zorunlu kılındığını hatırlattı. Dikine, bu nedenle kaliteli ve sağlam binaların inşası için çok önemli bir adım olarak gördükleri 'mesleki, teknik eğitimler ve sınav' sürecini başlattıklarını kaydetti.

Analiz Eğitim Kurumları Genel Müdür Yardımcısı ve İnşaat Eğitimleri Bölüm Başkanı ise, hiçbir başarının tesadüf olmadığını belirterek, mesleki yeterlilik eğitimlerini vermekten dolayı gurur duyduklarını söyledi.
Konuşmaların ardından mesleki yeterlilik belgesi almaya hak kazanan 150 inşaat ustasına sertifikaları dağıtıldı.

Kaynak : Faruk ÇELİK, Fotoğraf: Serçin ÇILDIR

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...