KURBANLAR KARDEŞ PAYI

Kurban Bayramı öncesinde gerek ilimizde ve gerekse ülkemizde birçok sivil toplum kuruluşunun ihtiyaç sahipleri için yardım seferberliği başlattığını belirten Beşir Derneği Antalya Temsilcisi Durcan Hoşafçı, Kurban Bayramı için yapılan yardımlaşmanın önemine değindi.

Güncel 16 Ağustos 2018 17:41
KURBANLAR KARDEŞ PAYI
-A +A

Kurban Bayramı öncesinde gerek ilimizde ve gerekse ülkemizde birçok sivil toplum kuruluşunun ihtiyaç sahipleri için yardım seferberliği başlattığını belirten Beşir Derneği Antalya Temsilcisi Durcan Hoşafçı, Kurban Bayramı için yapılan yardımlaşmanın önemine değindi.

Vekâleten kurban kesim vecibesini İslami usullere göre gerçekleştiren Beşir Derneği, Kurban Bayramı’nda, çoğunluğu Türkiye'de olmak üzere, tüm mazlum coğrafyalarda yüzbinlerce ihtiyaç sahibinin elinden tutuyor. Dernek temsilcilikleri, kurban hizmetlerinin daha sağlıklı ve düzenli yürütülmesi, kurban kesemeyen ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti dağıtımının aksamadan sürdürülmesi için kurum içi eğitimlerle hazır hale geldi.

MAZLUMLARIN ELİNDEN TUTUYOR
Dernek, Türkiye’nin 81 ilinde faaliyet gösteren 250 temsilciliğiyle ülkemizin en ücra noktasına kadar ulaşıyor, kurban bağışı paylarıyla ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürüyor. Yurtdışında ise Balkanlar, Afrika, Orta Asya ve Uzak Doğu’da vekâleten kurban kesim ve dağıtım hizmetleri yürüten dernek, mazlum coğrafyalarla gönül köprüleri kuruyor. Beşir Derneği, vekâleten kurban kesim vecibesini, kadrolarının uzmanlığı ve fedakârlığı ile İslami usullere göre yerine getirirken, aynı zamanda aldığı sorumluluğun bilinciyle hareket ediyor.

KURBAN YAKINLAŞMAKTIR

Beşir Derneği Antalya Temsilcisi Durcan Hoşafçı,  Kurban Bayramı öncesinde gerek ilimizde ve gerekse ülkemizde birçok sivil toplum kuruluşunun ihtiyaç sahipleri için yardım seferberliği başlattığını belirterek, Kurban Bayramı için yapılan yardımlaşmanın önemine değindi. "Kurban yakınlaşmaktır" sloganıyla yola çıktıklarını belirten Doğan, "Mahzun gönüllerin samimi duasına ulaşmak için fedakârlığı, paylaşmayı kendimize düstur edinerek yurtiçi ve yurtdışı kurban bağışlarımız devam etmektedir. İslam âleminin önemli günlerinden biri olan Kurban Bayramı´nı önümüzdeki günlerde idrak edeceğiz" dedi.

BEŞİR DERNEĞİ KURBANA HAZIR
Beşir Derneği olarak Türkiye´de ve dünyanın farklı ülkelerinde kurban kesim ve dağıtım faaliyetlerini bu yıl da büyük bir titizlikle devam ettireceklerini belirten Durcan Hoşafçı, "Temsilciliklerimiz kurban hizmetlerinin daha sağlıklı ve düzenli yürütülmesi, kurban kesemeyen ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti dağıtımı yapılması noktasında yapılan toplantılar ve verilen eğitimlerle hazır hale getirildi. Bu bayram da vacip, şükür, akika, adak ve benzeri niyetler ile kurban bağışı yapacak vatandaşların hayırlarına vesile olmak isteyen Beşir Derneği, yine mahzun ve mahcup gönüllerin müjdeleyicisi olmayı hedefliyor" ifadelerini kullandı.

KURBAN ETLERİ KARDEŞ PAYI
Beşir Derneği Türkiye’de ve dünyanın farklı ülkelerinde kurban kesim ve dağıtım faaliyetlerini bu yıl da büyük bir titizlik ile sürdürüyor. Dernek temsilcilikleri, kurban hizmetlerinin daha sağlıklı ve düzenli yürütülmesi, kurban kesemeyen ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti dağıtımının aksamadan sürdürülmesi için kurum içi eğitimlerini tamamladı. Dernek, Türkiye’nin 81 ilinde faaliyet gösteren 250 temsilciliğiyle ülkemizin en ücra noktasına kadar ulaşıyor, kurban bağışı paylarıyla ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürüyor. Yurtdışında ise Balkanlar, Afrika, Orta Asya ve Uzak Doğu’da vekâleten kurban kesim ve dağıtım hizmetleri yürüten dernek, mazlum coğrafyalarla gönül köprüleri kuruyor. 2018 yılı için vekâlet yoluyla kurban bağış bedelini yurtiçinde ve yurtdışında 800 TL olarak belirleyen derneğe bağışlarınızla hem Kurban vecibenizi yerine getirebilir hem de birçok ailenin mutluluğuna vesile olabilirsiniz. Bangladeş’te de kurban kesimi gerçekleştirecek olan dernek, hem Bangladeşli ihtiyaç sahiplerine hem de Cox’s Bazar Kamp Bölgesi’ne sığınan Arakanlı mazlumlara kurban eti dağıtacak.

 

Kaynak : Yıldız ÇİÇEK, Serçin ÇILDIR

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...