Kumluca'da konferans

Akdeniz Üniversitesi Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesinde 'Predatör (Yağmacı/Avcı) Akademik Faaliyetler Konferansı' düzenlendi.

Güncel 14 Haziran 2019 11:43
Kumluca'da konferans
-A +A

Akdeniz Üniversitesi Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesinde 'Predatör (Yağmacı/Avcı) Akademik Faaliyetler Konferansı' düzenlendi.

Konferansa, AÜ Ziraat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Burhan Özkan'ın konuşmacı olarak katıldığı konferansta üniversitelerde nitelikli bilimsel üretim için bilimsel yayın ve diğer bilimsel faaliyetlerde izlenen sürecin ve etik ilkelerin oldukça önemli olduğu kaydedildi. Son yıllarda ticari kazanç amacıyla predatör (yağmacı/avcı) olarak ifade edilen dergilerin, sempozyumların, kongrelerin ve benzeri etkinliklerin giderek artmasının ciddi bilimsel ve etik sorunlara yol açtığını anlatan Prof. Dr. Burhan Özkan, Akdeniz Üniversitesi'nin predatör akademik faaliyetlerle mücadele konusunda oldukça kararlı olduğunu belirtti.


'PREDATÖR' AKADEMİK FAALİYETLERİ
Prof. Dr. Burhan Özkan, predatör nitelikte olan akademik faaliyetlerin atama ve yükseltmelerde, görev uzatmalarında Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) kapsamında verilen tüm desteklerde değerlendirmeye alınmaması kararı alındığını vurguladı. Konferansa, Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selma Öncel, Kumluca Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. İlker Sönmez, öğretim elemanları katıldı. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...