Kültür sanatın adresi EBKM

Kepez'in ilk kültür ve sanat alanı olarak 2011 yılında hizmete giren Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde (EBKM), 2017 yılında düzenlenen yüzlerce etkinlik yüz binleri buluşturdu.

Kültür-Sanat 19 Şubat 2018 16:42
Kültür sanatın adresi EBKM
-A +A

Kepez'in ilk kültür ve sanat alanı olarak 2011 yılında hizmete giren Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde (EBKM), 2017 yılında düzenlenen yüzlerce etkinlik yüz binleri buluşturdu.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün göreve gelir gelmez kazandırdığı ilk eserlerden EBKM, 2017 yılında düzenlenen yüzlerce kültür sanat etkinliği ile sanat severleri bir araya getirdi. Hizmete girdiği 2011'den itibaren kültür, sanat, eğitim, sağlık, sosyal ve spor etkinlikleri ile Kepezlileri ağırlayan EBKM, ilçenin ilk kültür merkezi olması açısından da önemli bir yere sahip.
Geçen yıl EBKM fuayesinde açılan 18 sergiyi 2 bin 810 kişi gezerken, salonundaki 10 özel konserde 3 bin 650 kişi müzik ziyafeti ile buluştu. Türk sanat müziği, Türk halk müziği ve senfoni korolarının 33 konseri bu mekanda yapıldı. Kepez Belediyesi'nin kendi koro topluluklarının verdiği 8 konsere ise 3 bin 50 kişi katıldı. 

Sağlık ve eğitim alanında düzenlenen etkinlikler kapsamında 24 seminere 5 bin 807 kişi katıldı. Hacivat ve Karagöz gölge oyunundan nevruza, liselilerin ekinliklerinden özel konserlere kadar toplamda 102 özel etkinliğe ise 53 bin 460 kişi katılım gösterdi. Ayrıca bilgi, müzik, İstiklal Marşı okuma gibi çeşitli kategorilerdeki 8 yarışmayı, 6 bin 250 kişi izledi. 

TİYATROLARI ON BİNLER İZLEDİ
Kepez Belediye Tiyatrosu 5 farklı gösterisini, 66 kez yetişkinler ve 58 kez de çocuklar için sahneledi. Topluluğun tüm oyunlarını 57 bin 230 kişi izledi. Ayrıca Antalya Devlet Tiyatrosu yetişkinler için 4 farklı, çocuklara yönelik 8 farklı tiyatro gösterisini EBKM'de sundu. Antalya Devlet Opera ve Balesi 1, özel tiyatro toplulukları da 2 farklı çocuk oyunu için perde açtı. Kültür merkezinde yıl boyunca sahnelenen tüm tiyatro gösterileri için, 32 bin 560 çocuk ve yetişkin Kepezli bir araya geldi. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...