Kudüs için tek yürek

Katil ABD’nin, Kudüs’e yönelik attığı küstah adımların ve Siyonist İsrail’in günlerdir Filistin’de gerçekleştirdiği katliamların ardından Müslümanlar tek yumruk oldu. “İşgale Karşı Ses Ver” ismiyle düzenlenen eyleme katılan yüzlerce Kudüs sevdalısı Filistin’e destek verirken, İsrail ve işbirlikçisi ABD’yi lanetledi.

Güncel 15 Mayıs 2018 18:34
Kudüs için tek yürek
-A +A

Katil ABD’nin, Kudüs’e yönelik attığı küstah adımların ve Siyonist İsrail’in günlerdir Filistin’de gerçekleştirdiği katliamların ardından Müslümanlar tek yumruk oldu. “İşgale Karşı Ses Ver” ismiyle düzenlenen eyleme katılan yüzlerce Kudüs sevdalısı Filistin’e destek verirken, İsrail ve işbirlikçisi ABD’yi lanetledi.

Amerika’nın, Siyonist İsrail Büyükelçiliği’ni ümmetin izzeti Kudüs’e taşıması ve İsrail’in, Filistin’de gerçekleştirdiği katliamların ardından Antalyalılar meydana inerek Filistin’e sahip çıktı. Kapalı Yol'da düzenlenen İsrail protestosuna, Ak Parti ve MHP'lilerin yanı sıra sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı. İsrail ve ABD karşıtı slogan atan ve Filistin ile Türk bayrakları taşıyan kalabalığa AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık ve her iki partinin yöneticileri destek verdi.

“KUDÜS MÜSLÜMANLARIN KIRMIZI ÇİZGİSİDİR”
Grup adına açıklama yapan Ak Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Amerika Birleşik Devletleri’nin Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını, İslam’ın ilk kıblesi, kadim Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma girişiminin kabul edilmesinin mümkün olmadığının altını çizdi. Bölgenin huzurunun Kudüs'ün çok dinli ve çok dilli, çok kültürlü çoğulcu yapısı korunduğu zaman olacağını belirten Taş, “Binlerce Filistinlinin kanının dökülmesinde İsrail kadar ABD'nin de sorumluluğu vardır. İsrail'in dünyanın gözü önünde gerçekleştirdiği bu katliama sessiz kalmayacağız. Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisi, insanlığın kadim silueti, bağımsız Filistin devletinin başkentidir." diye konuştu.

KANLI PLAN! 'KONTROLLÜ KAOS'
Girişimin yok hükmünde olduğunu kaydeden İbrahim Ethem Taş, şunları kaydetti:
"ABD bu girişimiyle BM’yi, BM kararlarını ve uluslararası hukuku açıkça hiçe saydığını göstermiş, bölgedeki ihtilafın çözümünde bir arabulucu değil açıkça bir taraf olduğunu ilan etmiştir. Kudüs’ün, gerek Birleşmiş Milletler kararlarıyla, gerekse uluslararası antlaşmalarla garanti altına alınmış statüsünü değiştirecek her türlü adımdan şiddetle kaçınılması şarttır. BM Genel Kurulu’nun ve İslam İşbirliği Teşkilatı’nın Kudüs konusundaki son kararları ortadayken, ABD’nin hayata geçirdiği bu sorumsuz ve hukuksuz girişim, Orta Doğu’da kanı ve gözyaşını artırmaktan, kaosu derinleştirmekten başka bir amaca hizmet etmeyecektir"

BM'Yİ HAREKETE GEÇMEYE ÇAĞIRIYORUZ

Yaşanan eylemlerini şiddetle kınadıklarını dile getiren Taş, "ABD ve İsrail’in, coğrafyamızın gözbebeği ve barışın şehri olan mukaddes Kudüs’ü kana bulamasını, uluslararası hukuku vahşice çiğnemesini en güçlü şekilde lanetliyoruz. Müslümanların, Hristiyanların ve Musevilerin kendi dini ve tarihi hafızalarını muhafaza ettiği Kudüs’te, bu dengenin bozulması çok daha büyük sorunları tetikleme potansiyeline sahiptir. Bu tehlikenin bilincinde olduğunu düşündüğümüz uluslararası arenayı ve Birleşmiş Milletleri zaman kaybetmeksizin bir kez daha harekete geçmeye çağırıyoruz" dedi.FİLİSTİN VE FİLİSTİNLİLER YALNIZ DEĞİL

Filistinlilerin kendi vatanlarında öksüz bırakılmaya çalışıldığını dile getiren Taş, "Biz Türkiye Cumhuriyeti olarak, Filistin ve Kudüs’ü yalnız bırakmayacağız. Burada 55 kişiyi şehit ettiler. Sapan taşlarıyla uçaklar, silahlar karşı karşıya geliyor. Maalesef orantısız güç kullanılıyor. Hükümetimiz, Birleşmiş Milletleri ve İslam İşbirliği Örgütünü toplantıya çağırdık. Filistin’in yanında dik durmaya devam edeceğiz. İsrail’in kardeşlerimize zulmetmesine müsaade etmeyeceğiz. AK Parti olarak Türkiye Cumhuriyeti olarak ta bu duruşumuz devam edecek" dedi.

(
Ahmet Muhammed Pişirici)

“İSRAİL ANCAK GÜÇTEN ANLAR”
Anadolu Gençlik Derneği Antalya Şube Başkanı Ahmet Muhammed Pişirici ise, “İsrail ancak silahtan, zordan anlar. Rahmetli Erbakan Hocamızın ifade ettiği gibi zor kullanmadan İsrail’i durduramayız. İsrail ancak güçten anlar. Güç de birlikten doğar. İslam ve Kur’an-ı Kerim’in gereğini yapmadan sadece ‘Kahrolsun İsrail’ demekle İsrail kahrolmaz. Tüm İslam ülkeleri olarak İsrail ile ekonomik, askeri her ilişkiyi kesmemiz gerek. Ama yetmez. Ülkemizde başta İncirlik olmak üzere 20 küsur ABD üssünü kapatmalıyız. Bu da yetmez. Ülkemizden büyükelçi ve konsoloslukları kovmalıyız. Türkiye’nin öncülüğünde İslam Ordusu kurulmalıdır. Biz 3 ayda D8 kurmuş ülkeyiz, en kısa sürede ordumuzu kurabilir ve Kudüs’e yollayabiliriz” diye konuştu.

KANIMIZ MESCİD-İ AKSA’YI SULADI
Memur Sen Antalya İl Temsilcisi Mustafa Çoban da, “Bugün toprağa şehitler verdik. Kanımız Mescid-i Aksa’yı Filistin’i suladı. Büyük şeytan Amerika uşağı Trump’u göndermiş ve Kudüs’ü başkent ilan etmiş. Siyonist İsrail ise sevinç çığlıkları ile Filistinlileri katletmiş. ‘Mehmetçik Kudüs’e’ diyoruz. Kudüs her yerde konuşuluyor. Kudüs’ü kurtarmaya, şehit olmaya, malımızı canımızı Mescid-i Aksa’ya vermeye hazır mıyız” dedi. “İslam ülkeleri İsrail Büyükelçilikleri, Konsolosluklar kapatsın” diyen Yıldırım, “Bu şeref Türkiye’ye ait olsun. Hemen bugün büyükelçi, konsolos kovulsun. Bu topraklarda siyonizm nefretini, İsrail nefretini ve Filistin sevdasını arttıracağız” dedi.

(
Mustafa ÇOBAN) 

“ŞEYTAN İŞİNİ YAPIYOR”
Kültür Memur sen Antalya İl Temsilcisi Esat Esmeray, “Siyasi kimlikleri, iş kimliklerimizi kenara bırakıp kul kimliğimizle burada konuşuyoruz. Bütün insanlığın vicdanı olmak için burada toplandık. ABD siyonizmin kuklası, korsan İsrail ise emperyalizmin karakoludur. Şeytan işini yapıyor. Bizi üzen Müslümanların dağınıklığıdır. Bugün vahşetin zirveye çıktığı gün oldu. Filistin’in kurtuluşu tüm ümmetin kurtuluşu olacaktır. Ancak ümmetin bir araya gelmesiyle, bilinçlenmesiyle Filistin kurtulur” dedi.


(Esat ESMERAY )
 
 

Kaynak : Faruk ÇELİK, Murat ESENTEKİN, Yıldız ÇİÇEK, Serçin ÇILDIR

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...