KOSGEB desteğiyle işinin patronu yaptı

Antalya'nın Kumluca ilçesinde kendi işini kurmak isteyen üniversite mezunu Ayşenur Tanyıldızı, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığından (KOSGEB) aldığı destekle simitçi dükkanı açtı.

Güncel 30 Aralık 2018 16:25
KOSGEB desteğiyle işinin patronu yaptı
-A +A

Fırat Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu 26 yaşındaki Ayşenur Tanyıldızı, erken yaşta para kazanmak ve kendi işinin patronu olmak için bir fikir ortaya sundu. Kendi işini açmak isteyen genç girişimci konuyu üniversitedeki eğitimcilerle paylaştı ve KOSGEB'in genç girişimcileri desteklediğini öğrendi. ‘Kendi işimi yapacağım ama nasıl yapacağım’ düşüncesiyle çeşitli araştırmalar yaptığını belirten Tanyıldızı, babasının Antalya Un Mamullerinin kurucusu olduğunu ve unlu mamuller sektörüne çok yatkın olduğunu kaydetti. Tanyıldızı, "Babamın rahatsızlığı için geldiğimiz Kumluca'ya yerleştik ve unlu mamuller işletmesini açtık. Buradan para kazanıyoruz. Biz artık Kumlucalıyız" dedi.

"SİMİT DE OLUR SAKIZ DA OLUR"
KOSGEB yolculuğunu anlatan Ayşenur Tanyıldızı, "Girişimcilik dosyasını sunarken, ‘Sen üniversiteyi simitçi olmak için mi okudun?’ sorusuna, ‘Ben ekmeğimin peşindeyim simit de olur, sakız da olur’ diyerek cevap verdim. Bu düşüncede olduğum için gurur duyduklarını söylediler" ifadelerini kullandı. KOSGEB ile hedeflerini gerçekleştirdiğini ifade eden Tanyıldızı, devletin genç girişimcileri desteklemesinin çok önemli bir fırsat olduğunu belirtti. Tanyıldızı, KOSGEB’in hayatını değiştirdiğini vurguladı.
İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...