Korkuteli HEM’de kurslara yoğun ilgi

Korkuteli Sevim-Cevat Soyiç Halk Eğitim Merkezi'nde (HEM) yaz dönemi kurslar başladı.

Eğitim 6 Temmuz 2018 15:35
Korkuteli HEM’de kurslara yoğun ilgi
-A +A

Korkuteli Sevim-Cevat Soyiç Halk Eğitim Merkezi'nde (HEM) yaz dönemi kurslar başladı.

Sevim-Cevat Soyiç HEM'de açılan bilgisayar, halk oyunları ve Alafaradın kilim dokumacılığı kursları başladı. Bilgisayar kursuna 36 kursiyer kayıt yaptırdı. Bilgisayar eğitmeni Ahmet Cihat Kıvrak tarafından verilen kurs 163 saat sürecek.
Kursiyerlerin yoğun ilgi gösterdiği diğer bir kurs ise halk oyunları oldu. Özellikle gençlerin başvurduğu kursta 33 kursiyer eğitim alıyor. Teke yöresi başta olmak üzere birçok yöreden oyunların eğitimleri veriliyor. 200 saat sürecek kurs, usta öğreticisi Harun Kutlu tarafından veriliyor. HEM'deki diğer bir kurs ise Alafaradın kilim dokumacılığı. 17 kursiyerin eğitim gördüğü kursta eğitimler usta öğreticisi Zeynep Tuğ tarafından veriliyor. Kurs 320 saat sürecek.

Sevim-Cevat Soyiç HEM Müdürü Öznur Taşkan, yaz dönemi kurslarının yoğun ilgi gördüğünü kaydetti. Bilgisayar ve halk oyunları kurslarına ilginin daha fazla olduğunu ifade eden Öznur Taşkan, Alafaradın kilim dokumacılığı kursunun ise meslek edinmeye yönelik olduğunu kaydetti. Taştan, eğitimler sonunda başarılı olan kursiyerlere sertifika verileceğini belirtti. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...