Konseyden deprem uyarısı

Antalya Kent Konseyi olağan aylık toplantısında 'Antalya Çevresindeki Deprem Araştırmaları: Afet Riski Oluşturan, Diri ve Aktif Fay Sistemleri' konferansı gerçekleştirildi

Güncel 13 Aralık 2018 18:00
Konseyden deprem uyarısı
-A +A

Antalya Kent Konseyi olağan aylık toplantısında 'Antalya Çevresindeki Deprem Araştırmaları: Afet Riski Oluşturan, Diri ve Aktif Fay Sistemleri' konferansı gerçekleştirildi.

Antalya Kent Konseyi'nin 'Antalya Çevresindeki Deprem Araştırmaları: Afet Riski Oluşturan, Diri ve Aktif Fay Sistemleri' adlı konferansına, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) öğretim üyesi Doç. Dr. Fuat Erkül, konuşmacı olarak katıldı. Antalya'daki deprem riskleri ve afet risk yönetiminin değerlendirildiği konferansa Kent Konseyi Afetler Kriz Grup Başkanı Ahmet Çiçek ve çok sayıda davetli katıldı. Türkiye ve Antalya'nın deprem açısından önemli bir konumda yer aldığını anlatan Ahmet Çiçek, halkı deprem konusunda bilgilendirmek, bilinçlendirmek ve farkındalık yaratmayı hedeflediklerini söyledi. 

ZAYIF BİNALAR TEHLİKEDE
Özellikle zayıf binaları doğrudan vurabilecek nitelikte depremlerin meydana gelebileceğini vurgulayan Doç. Dr. Erkül, "Kemer yolu üzerindeki bölge, yüksek yer topoğrafya yükseltilerin bulunduğu bir alandır. Bu bölge içerisinde deniz açıklarında oluşabilecek deprem ve titreşimle beraber heyelan riskleri var. Doğrudan depremin 1'inci dereceden etkisi olmasa da sonradan gelişebilecek deformasyonlar risk oluşturuyor. Bu anlamda titreşimin etkisini her yerde görüyoruz" diye konuştu. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Finike Festivali başlıyor

Finike Festivali başlıyor

15:34 18 Haziran 2019
BETUYAB'tan polise hibe araç

BETUYAB'tan polise hibe araç

13:54 22 Haziran 2019
İsyan ettiren karar

İsyan ettiren karar

14:23 18 Haziran 2019
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...