Komando eğitimi gibi doğa kampı

Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi (BESYO) öğrencileri, Tazı Kanyonu'nda gerçekleştirilen doğa sporları kampında buluştu

Spor 25 Haziran 2019 16:33
Komando eğitimi gibi doğa kampı
-A +A

Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi (BESYO) öğrencileri, Tazı Kanyonu'nda gerçekleştirilen doğa sporları kampında buluştu.

AKUT Antalya Birim Sorumlusu aynı zamanda Doğa Kampı Koordinatörü Yılmaz Sevgül gözetiminde devam eden kamp, komando eğitimlerini anımsattı. Teorik ve pratik eğitimlerin verildiği kampa 80 öğrenci katıldı. Tazı Kanyonu'ndaki nehir başta olmak üzere kanyonun derinliklerinde gerçekleştirilen çalışmalar, öğrencilerin limitlerini zorladı. Öğrenciler kanyoning, rafting, ip inişi, oryantiring eğitimlerinin yanı sıra, sel ve doğal afetlerle nasıl mücadele edileceği konusunda eğitim aldı. Gündüz ve gece eğitimlerinin verildiği kamp kimi zaman eğlenceli, kimi zaman zor anların yaşandığı bir serüvene dönüştü.

ZAMANLA YARIŞIYORUZ
Öğrencilerle birlikte doğa sporları kampında olmaktan mutlu olduğunu belirten Yılmaz Sevgül, "Bir sel baskınında veya doğal bir afet sırasında yapılacak çalışma stratejisini, teknikleri ve taktikleri öğrencilerimizle paylaşıyoruz. Kamplarda öğretilenler gerçek sel baskınında arama kurtarmayı yapan ekiplerin görevlerini en hızlı ve güvenli şekilde icra etmelerinin önünü açıyor. Bununla birlikte kanyon geçişleri, ip inişleri, oryantiring gibi eğitimleri de gerçekleştiriyoruz. Kampları kimse tatil yeri zannetmesin. Burada gerçek zamanla yarışıyoruz. Dakikaların çok önemi var. Kamp sonunda başarılı ve başarısız öğrencileri topladıkları notlarla belirliyoruz" diye konuştu. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Ölüm bile ayıramadı

Ölüm bile ayıramadı

16:03 21 Temmuz 2019
Manavgat’ta can pazarı

Manavgat’ta can pazarı

18:18 17 Temmuz 2019
Şelalede alabalık avı

Şelalede alabalık avı

19:13 23 Temmuz 2019
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...