Kolpak’tan anlamlı ziyaret

DEMOKRASİ İÇİN ÖZGÜR BASIN ŞART

Güncel 9 Ocak 2019 16:46
Kolpak’tan anlamlı ziyaret
-A +A

Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi (KONESKOOP) Yönetim Kurulu Başkanı Durali Kolpak, Antalya basınının kentin ülke ve dünya gündemine taşınmasında önemli bir yapı taşı olduğunu belirterek, basın mensuplarının ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

KONESKOOP Yönetim Kurulu Başkanı Durali Kolpak, gazetemizi ziyaret ederek ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Gazeteciliğin, özveri ve fedakarlık mesleği olduğunu belirten Başkan Kolpak, zor şartlar altında görevlerini yapan, halkı bilgilendiren, kamuoyu oluşmasını sağlayan basının, evrensel meslek ilkeleri ışığında görevini ifa etmesi, objektif ve doğru haber yapmasının demokrasi açısından büyük önem taşıdığını belirtti.

DEMOKRASİ İÇİN ÖZGÜR BASIN ŞART
Başkan Kolpak, hiçbir zaman yılmadan, usanmadan görevlerini ifa eden basın camiasını, her zaman takdir ettiklerini belirtti. Antalya basınının kentin ülke ve dünya gündemine taşınmasında önemli bir yapı taşı olduğunu dile getiren Başkan Kolpak, demokrasi için özgür basının olmazsa olmaz olduğuna dikkat çekti. Başkan Kolpak, Antalya’nın başta turizm olmak üzere farklı iş kollarında başarılara ulaşmasında ve dünya çapında tanınan marka bir şehir olmasında basın mensuplarının emeklerinin oldukça fazla olduğunu kaydetti.

KOLPAK’TAN TARAFSIZLIK VURGUSU
Başkan Kolpak, sözlerini şu ifadelerle tamamladı:
“Şeffaf ve demokratik bir toplumu oluşturan ve yaşatan en önemli unsurlardan birinin özgür ve tarafsız basının varlığı olduğu hepimizin malumudur. Basın mensubunun halk adına görüp, gözlemleyip tüm bunları kamuoyuna taşıyan, bunu yaparken zamanından, ailesinden fedakârlıkta bulunan ve adeta kamu görevlisi olarak kutsal bir görevi yerine getiren toplumun sesi olan değerli basın çalışanlarının bu anlamlı günlerini kutluyor, tüm basın çalışanlarına sevgi ve saygılarımı iletiyorum”

Ziyaretin ardından hediyeler sunuldu ve hatıra fotoğrafı çekildi.
 
 
 

Kaynak : Şükrü SEVREN, Fotoğraf: Esra KÖKSAL

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...