Kolpak’tan, Esnafa müjde

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği’nin (TESKOMB) Manavgat’ta gerçekleştirilen eğitim semineri toplantısına katılan Konyaaltı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi (KONESKOOP) Başkanı ve TESKOMB Denetim Kurulu Üyesi Durali Kolpak, toplantıda yeni düzenlemeler sonucunda esnaf için müjdeli kararların açıklandığını söy

Ekonomi 26 Ekim 2017 15:01
Kolpak’tan, Esnafa müjde
-A +A

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği’nin (TESKOMB) Manavgat’ta gerçekleştirilen eğitim semineri toplantısına katılan Konyaaltı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi (KONESKOOP) Başkanı ve TESKOMB Denetim Kurulu Üyesi Durali Kolpak, toplantıda yeni düzenlemeler sonucunda esnaf için müjdeli kararların açıklandığını söyledi. 
 
Eğitim toplantısının çok verimli geçtiğini belirten KONESKOOP Başkanı ve TESKOMB Denetim Kurulu Üyesi Durali Kolpak, “Toplantımızda esnafımızın önünü açacak, sıkıntılarını çözmede ciddi katkı sağlayacak, yeni yatırım yapmak isteyen esnafımızı destekleyen kararlar alındı. Kooperatiflerimizin kredi limitleri arttı,  başarılı kooperatiflerimiz ise bir üst gruba çıktı. Yeni yatırım yapmak isteyen esnafımıza da yeni kredi imkânı getirildi. Esnafımızı her zaman destekleyen Başta Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkçi‘ye,  TESKOMB Genel Başkanımız Sayın Abdulkadir Akgül’e çok teşekkür ediyorum. Toplumun yapı taşı ve bel kemiği olan, orta direk diye tanımlanan esnafımız, getirilen bu imkânlardan yararlanarak ekonomisini daha da güçlendirecek, geleceğe umutla bakacak. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her zaman ve her şartta esnafımızın yanında olacağız. Çünkü biz esnafız ve esnaf dostuyuz” dedi.
 
Başkan Kolpak, “Esnaf ve sanatkarlarımızın finansman ihtiyacını karşılamak üzere son dönemlerde esnafımızın yoğun olarak dile getirdiği kredi limitlerinin artırılmasına ilişkin talepleri TESKOMB’un girişimleri neticesinde sonuca ulaşmış ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın bizzat vermiş olduğu müjdeyle işletme kredileri 200 Bin TL’ye çıkarılmış ve kullandırımı durdurulan yatırım kredileri 500 Bin TL şahıs üst limitiyle tekrar açıldı” diye konuştu.

Yeni işyeri açan veya otobüs gibi büyük araç alan esnafa yeni desteklerin kapısının açıldığını ifade eden Başkan Kolpak, “Alınan karar ile 500 bin lira şahıs üst limitli yatırımlarda iş yeri edindirme kredisinin vadesi azami 120 ay,  geri ödemesi aylık veya üçer aylık dönemlerde yapılacak. Taşıt edindirme kredisinin vadesi azami 60 ay, geri ödemesi ise aylık veya üçer aylık dönemlerde yapılacak. Yatırım kredilerinden yararlanmak isteyen esnaf ve sanatkarların en az bir yıllık faaliyet süresini tamamlamış olmaları gerekmektedir. Taşıt edindirme kredisinde aracın sıfır kilometre olması gerekmekte ve anahtar teslimi fiyatının tamamına kadar kredi kullandırabileceğiz. İşyerini yeni açan esnafımız, gerek işyeri açılışında, gerekse işyerini çalıştırmaya başladığında ciddi ekonomik sıkıntılar çekebiliyor. Bu açıdan baktığımızda yeni iş kuran esnafımız ile yeni otobüs ve benzeri araçları alan esnafımıza büyük bir destek sağlamış olacak” dedi.

Kaynak : Haber merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...