Kolej gibi lise

“BU OKULUN ÖĞRENCİLERİNİ KISKANIYORUM”

Güncel 2 Aralık 2018 15:28
Kolej gibi lise
-A +A

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Neriman- Erol Yılmaz Sosyal Bilimler Lisesi'nin, kolej gibi güzel bir eğitim kurumu olduğunu belirterek, “Bu okulda okuyacak öğrencileri, çok kıskanacağımı ifade etmiştim. Bu okulun öğrencilerini kıskanıyorum. Çünkü biz onların yaşındayken bu imkanlara sahip değildik" dedi.Kepez Belediyesi'nin, gençlik buluşmalarının bu haftaki adresi, hayırsever işadamı Mustafa Yılmaz'ın, anne ve babasının adını yaşatmak amacıyla Ahatlı Mahallesi'nde, belediyenin tahsis ettiği arsaya yaptırdığı 24 derslikli Neriman-Erol Yılmaz Sosyal Bilimler Lisesi oldu. Bu yıl eğitim ve öğretime açılan lisenin öğrencileri, söyleşi için okullarına gelen Başkan Hakan Tütüncü'yü, Türk Sanat Musikisi eseriyle karşıladı. Başkan Tütüncü, daha sonra okulun konferans salonunda öğrencilere hitap etti.

LİSENİN YAPIM HİKAYESİNİ ANLATTI
Neriman-Erol Yılmaz Sosyal Bilimler Lisesi'nin öğrencilerinin yüzünde Türkiye'nin aydınlık yarınlarını gördüğünü söyleyen Tütüncü, öğrencilere şöyle seslendi:
“Çok şanslısınız. Adeta özel okul formatında bir okula sahipsiniz. Bundan 1,5 yıl kadar evvel çok değerli bir arkadaşım, annesini kaybetmişti. Defin merasimi tamamlandıktan sonra mezarlıktan ayrılırken 'Başkanım, belediyenin sınırları içerisinde annemin ve hayatta olan babamın ismini yaşatacak güzel eser yapmak istiyorum. Bana yol gösterir misiniz' demişti. Kendisine, 'Bölgemizde sosyal bilimler lisesine ihtiyaç var. Bu okul için belediyemizin bir arsasını tahsis edelim ve okulu yapalım' cevabını verdim. Tahsis ettiğimiz bu arsanın üzerine de güzel, nitelikli bir okul yapıldı."

'BU LİSENİN ÖĞRENCİLERİNİ KISKANIYORUM'
Kepez'e, çok güzel bir Sosyal Bilimler Lisesi kazandırdıklarını belirten Tütüncü, Neriman-Erol Yılmaz Sosyal Bilimler Lisesi'nin, ciddi bir mücadele sonunda ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun desteği ile yapıldığının altını çizdi. Tütüncü, daha önce bu okulda okuyacak öğrencileri çok kıskanacağını ifade ettiğini anımsatarak, “Hakikaten bu lisenin öğrencilerini kıskanıyorum. Çünkü sizlerin yaşındayken bu imkanlara sahip değildik. Bu kıskanma duygusunun karşısında sizleri güçlü bir şekilde geleceğe taşıyor olabilmenin de tarifsiz mutluluğunu yaşıyorum. Kendimizin sahip olamadığı imkânları, lise yıllarında hayal ettiğimiz ama ulaşamadığımız güzellikleri şimdi öğrencilerimize yaşatmak mutlulukların en büyüğü" diye konuştu.
Başkan Hakan Tütüncü, selamlama konuşmasından sonra öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.
DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
YOLUN SONU

YOLUN SONU

18:40 17 Mayıs 2019
O aileye hapis şoku

O aileye hapis şoku

18:35 17 Mayıs 2019
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...