KKTC'li bakandan Vali’ye ziyaret

KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit Türkiye’nin 2023 eğitim hedeflerinin kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, "Bizim de benzeri hedeflerimiz var. Amacımız; aynı dil, din ve inanç geleneğe sahip bu toplumların dünyaya bir bütün içinde ulaşabilmesi" dedi

Güncel 26 Ekim 2018 17:38
KKTC'li bakandan Vali’ye ziyaret
-A +A

KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit Türkiye’nin 2023 eğitim hedeflerinin kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, "Bizim de benzeri hedeflerimiz var. Amacımız; aynı dil, din ve inanç geleneğe sahip bu toplumların dünyaya bir bütün içinde ulaşabilmesi" dedi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nu makamında ziyaret etti. Valilik Şeref Defterini imzalayan Bakan Özyiğit, Vali Münir Karaloğlu’na Kıbrıslı kadınların el işiyle dokuduğu tepsiyi takdim etti. Vali Karaloğlu ise ünlü Döşemealtı el dokuma halısını Bakan Özyiğit’e hediye etti.

"BİZİM DE BENZERİ HEDEFLERİMİZ VAR"
Türkiye’nin 24 Haziran sonrası oluşan sistemde yeni vizyonunu ortaya koyduğunu ifade eden Bakan Özyiğit, 2023 milli eğitim hedeflerinin kendileri için daha önemli olduğunu belirterek "Bizim de benzeri hedeflerimiz var. Onlardan da yararlanacağımız şeyler mutlaka var. Amaç; hem Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki kardeşlerin, hem de buradaki kardeşlerin birlikte çalışabilmesi. Her iki hükümetin iş ve güç birliğinin güçlendirilmesi, aynı dil, din ve inanç geleneğe sahip bu toplumların dünyaya bir bütün içinde ulaşabilmesi" dedi.
İzolasyonların devam ettiğine dikkat çeken Özyiğit, "En azından izolasyonlar kalkana kadar Türkiye Cumhuriyeti katkılarıyla bütünleşmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

TÜRKİYE’DEN KIBRIS’A 55 BİN ÖĞRENCİ

Kıbrıs’ta 100 bin üniversite öğrencisi olduğunu söyleyen Özyiğit, "19 üniversitemiz var. 55 bin Türkiye’den, 35 bin de diğer ülkelerden, 10 bin de kendi öğrencimiz var. Üniversitelerin sayısal olarak sosyoekonomik yapısına büyük katkıları var" ifadelerini kullandı. 

Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
YOLUN SONU

YOLUN SONU

18:40 17 Mayıs 2019
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...