Kitap kokusu Antalya’yı sardı

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Platformu’nun öncülüğünde Cam Piramit’te kurulan ‘Antalya Eğitim ve Kitap Şenliği’ fuarının açılışını yaptı. Yoğun katılımla gerçekleşen fuarda çok sayıda kitap okuyucularla buluştu.

Kültür-Sanat 12 Nisan 2018 16:36
Kitap kokusu Antalya’yı sardı
-A +A

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Platformu’nun öncülüğünde Cam Piramit’te kurulan ‘Antalya Eğitim ve Kitap Şenliği’ fuarının açılışını yaptı. Yoğun katılımla gerçekleşen fuarda çok sayıda kitap okuyucularla buluştu.

Birbirinden değerli onlarca yazarı kitapseverlerle buluşturan Antalya Eğitim ve Kitap Şenliği Cam Piramit’te başladı. Fuarın açılışını Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel gerçekleştirdi. Kurdela kesiminde Antalya Platformu Dönem Başkanı Metin Doğan, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, Eğitim Bir Sen Antalya Şube Başkanı Mustafa Çoban da yer aldı.  Açılışta konuşan Başkan Menderes Türel, kitap fuarlarının, yazarla okuyucunun temas ettiği bir alan olduğunu söyledi.

KİTAPLARLA DOLU BİR FUAR

Kitap fuarlarına çocuklarımızın, gençlerimizin ve vatandaşlarımızın ilgisini ne kadar yüksek düzeyde tutabilirsek bu ülkenin temellerini o kadar sağlam atmış olacaklarını belirten Türel şunları söyledi:
“Bizler yerel yöneticiler olarak şehrin inşaasını üstlensek de gönüllerin inşaası da bir o kadar önemlidir. Maddi kalkınmayı, manevi kalkınma ile birleştirdiğimizde geleceğe çok daha emin adımlarla ilerliyor, daha güvenle bakabiliyoruz. Bu yanısıra kitap fuarları bizim değerlerimizin ve kültürümüzün de gelişmesine ciddi katkı sağlayacaktır. Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyor, kitap fuarımızın hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum”

KÜLTÜRÜMÜZÜN GELİŞMESİNE ÖNEM VERİYORUZ

Antalya Platformu Dönem Başkanı Metin Doğan ise, kitap fuarını düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Medeniyetler birikimine sahip bir ülke olarak kültürümüzde de gelişmeler göstermeleri gerektiğine dikkat çeken Doğan, kitap gibi, kitap fuarı gibi ülkemizin kültür sanatına gelişmesine çok etki edecek bir etkinlikte beraber olduğumuz için, katkı ve destek verdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum” dedi.


HAYDİ KİTAP OKUMAYA

Kitap fuarının ilk ziyaretçileri arasında okullardan gelen minik öğrencilerin olduğu gözlendi. Öğretmenleri eşliğinde fuara gelen öğrenciler kitaplara adeta hücum etti.
Kitap fuarı, 10-19 Nisan tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak

Kaynak : Yıldız ÇİÇEK, Fotoğraf: Serçin ÇILDIR

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...