Kıl Dönmesi Neden Olur?

Kıl dönmesi nedenleri sadece insanlar tarafından değil uzmanlar tarafından da hali hazırda yoğun bir biçimde araştırılan konular arasında yer alır. Erkeklerde bilhassa sıklık ile gördüğümüz sıkıntılar arasında yer aldığını da net olarak söyleyebiliriz.

Güncel 12 Temmuz 2019 19:10
Kıl Dönmesi Neden Olur?
-A +A

Kıl dönmesi nedenleri sadece insanlar tarafından değil uzmanlar tarafından da hali hazırda yoğun bir biçimde araştırılan konular arasında yer alır. Erkeklerde bilhassa sıklık ile gördüğümüz sıkıntılar arasında yer aldığını da net olarak söyleyebiliriz.

Kilolu kişilerde kıl dönmesi riski, diğer bireylere nazaran çok daha fazladır. En azından tıbbi alanda bu kendisini net şekilde kabul edilmiştir. Bölgedeki doku sıkılaşması ciddi anlamda sıkıntılı hale geldiğinden dolayı kıl oluşumunun içerisinde toplanma ve dolayısı ile apseye neden olma riski çok daha fazladır. Peki genel hatları ile kıl dönmesi hakkında bilgi edinelim.

Kıl Döneminin Başlıca Nedenleri Nelerdir?

Yapılan araştırmalar sonrasında özellikle vücudun kuyruk sokumu ya da koltuk altı gibi bölgelerinde kıl dönmesine neden olan seçenekler üzerinde fazlası ile araştırılmıştır. Bu araştırmalar akabindeki nedenler ise şu şekilde;
  1. Blu çağında hormonal değişimlerin meydana gelmesi,
  2. İç çamaşırlarının bölge üzerinde oluşturduğu baskı ya da sürtünme,
  3. Sürekli oturma hali ve oturma esnasında ki yanlış pozisyonlar,
  4. Obezite (fazla kiloların bölgelerde oluşturduğu baskı),
  5. Vücutta normalde fazla kıl oluşumunun meydana gelmesi,
Çeşitli sebepler arasında net bir şekilde kendisini gösterir. Ancak kesin sebebi tam olarak açıklanabilmiş değildir.

Kıl Dönmesi Tedavisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kıl dönmesi tedavisinde erken teşhis önemlidir. Özellikle de bu süreçte uyguladığımız koruyucu tedaviler sayesinde hastamızın rahatlamasını sağlayabilmekteyiz.
Bitkisel kıl dönmesi tedavisi gibi bir durum kati surette söz konusu değildir. İnternetten okumuş olduğunuz kürlerin ya da ilaçların hiçbir faydası olmayacaktır. Kıl dönmesi meydana gelmiş bölgede iki ayrı teknik ile kılın çıkarılması gerekir. Bölgeder ki apsenin de akıtılması gerekir.
Mikro Sinüsektomi adını verdiğimiz yöntem ile birlikte 15 dakika da uyguladığımız 2 cm çapındaki kesi sonucunda sorunu tamamen çözebiliyoruz. Hastamız hastanede yatmadan, herhangi bir pansuman sorunu olmadan çok kısa bir zaman dilimi içerisinde normal yaşantısına döner.
Kıl dönmesi tedavisi noktasında BASCOM uygulaması artık klasikleşmiş bir yöntemdir. Modern tıbbi teknikler ile kıl dönmesinden kurtulmak mümkün hale gelmiştir.

Randevu ve İletişim Numaraları
Tel: 0 (232) 504 00 00
Cep ve Whatsapp: 0 (533) 963 54 45

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...