KEPEZLİLER BAŞKAN TÜTÜNCÜ’YE DUACI

BEŞ YILDIZLI SPOR TESİSİ, HİZMETE AÇILDI

Güncel 10 Ekim 2019 16:43
KEPEZLİLER BAŞKAN TÜTÜNCÜ’YE DUACI
-A +A

Kepez Belediyesi’nin Duacı’ya kazandırdığı semt spor sahası törenle hizmete açıldı.

Kepez Belediyesi’nin spor yatırımları hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Altınova Düden Semt Spor Sahası’nı hizmete açan Kepez Belediyesi, Duacı Semt Spor Sahası’nın da açılışını törenle gerçekleştirdi. Törene, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı. Açılış töreninde konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, konuşmasına Barış Pınarı Harekatına değinerek başladı.

TÜTÜNCÜ’DEN BARIŞ PINARI’NA DESTEK
Tütüncü, “Türk'ün gücünü dünyaya bir kez daha göstermek için Barış Pınarı Harekâtına katılan kahraman ordumuza Cenab-ı Allah'tan yardım niyaz ediyorum. Rabbim kahraman askerlerimizin gözüne yaş, ayağına taş dokundurmasın. Aziz milletimizin her bir evladının dualarıyla onlar bize, bütün dünyaya ve bütün mazlumlara güzel haberleri getirecekler. Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşımızda ifade ettiği gibi ‘Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak’ dediği zamana kadar; bu ay yıldızlı bayrağı bu ülkenin gönderlerinden, semalarından indirmeyecek,  ezanı dindirmeyecek ve vatanı böldürmeyecek.” dedi.

KEPEZ’DE ESER ÜSTÜNE ESER KOYDUK
Belediyecilik hizmetlerindeki 11 yılın her yılını taze bir başlangıç olarak kabul ettiklerine değinen Başkan Tütüncü, “Bu taze başlangıç, bizi her yeni güne bambaşka bir motivasyonla başlattı. Böylesi bir ortamda en büyük onur olarak kaydettiğimiz, insanımıza hizmet makamını laf üzerine laf koyarak değil, eser üzerine eser koyarak, anlamlı hale getirmeye çalıştık. Az konuşan, çok dinleyen ve bunun yanında çok gayret eden büyük hayaller kuran ve hayallerine erişmek için de alabildiğince koşan bir yönetim ve bir belediyecilik anlayışı içinde çalıştık. “ diye konuştu.

DUACI GÖZ BEBEĞİMİZ
Kepez’in 68 mahallesi olduğunu ve her mahallenin birbirinden değerli olduğunu belirten Başkan Tütüncü, “Her mahallemize hizmet götürmek için aslında büyük bir gayret içerisindeyiz. Hangi mahallenin neye ihtiyacı varsa, imkanlarımız nispetinde bunları yerine getirmek için elimizden gelen bütün gerekli özeni gösterdik ve bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz. Duacı mahallemizde bizim gözbebeği olarak gördüğümüz önemli bir yerleşim yerimiz. Duacı Mahallesi’ne de en güzel hizmetleri getirmek için bugüne kadar büyük bir gayret ve çaba gösterdik. 2009 yılında göreve geldiğimizde burası hizmet götürmekle yükümlü olmadığımız bir yerdi. Buraya İl Özel İdaresi hizmet getirmek durumundaydı.” dedi. 

HİZMETTE DUACI’NIN YANINDA OLDUK

Geçmişte yetki ve sorumluluğun İl Özel İdaresi’nde olmasına rağmen Kepez Belediyesi olarak her hizmeti verdiklerini hatırlatan Başkan Tütüncü, “Yolları açtık, parklar, bahçeler yaptık. Duacı ne zaman ihtiyaç duyduysa, biz orada olduk. “ ifadelerini kullandı. Hizmette sınır tanımadıklarını dile getiren Tütüncü, “Duacı’ya açılan ilk yol olan, Duacı’yı Masa Dağı'na, Çankaya Mahallesi’ne bağlayan o yol beni çok heyecanlandırdı. Şimdi açtığımız yolu sahada genişletiyoruz. Bununla da  kalmıyoruz. Masa Dağı'nı Varsak Bölgesi’ne bağlayacak iki tane yeni geniş bir arter kazandırıyoruz. Bir tanesi bitmek üzere. Diğerinin de  imar planları  hazırlanıyor. Yine aynı şekilde 1900 metrelik 30 metre genişliğinde bir yolla Varsağı Masa Dağı'na, Masa dağını da buradan daha da genişleterek, yeni bir yolla Duacı’ya bağlıyoruz. Bütün bunlar; Duacı gün geçtikçe kıymetlenen, değerlenen bir yerleşim merkezimiz oluyor. Belediye Başkanlığındaki ilk dönemimde İstanbul için Polonezköy neyse, Antalya içinde Duacı aynı öneme sahip demiştim. “diye konuştu.

TÜTÜNCÜ, DUACI ESNAFINI GEZDİ

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, konuşmasını “Spor sahamız hayırlı olsun. En çokta çok sevdiğimiz, bu güzel ülkenin güneş yüzlü çocuklarına, sevgili öğrencilerimize hayırlı olsun.” diyerek, tamamladı. Başkan Tütüncü’nün konuşmasının ardından kurdele kesimi ile Duacı Semt Spor Sahası hizmete açıldı. Tütüncü, konuklarla birlikte semt spor sahasını gezdi, çocuklarla futbol oynadı. Duacı esnafını da ziyaret eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, esnafın istek ve dileklerini de dinledi. Haber merkezi
 

DUACI’YA AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ
2019 yılı bitmeden Duacı’ya Aile Sağlığı Merkezi’nin de açılacağını duyuran Başkan  Tütüncü, bununda büyük hayallerinin bir parçası olduğunu söyledi. Semt Spor Sahalarının önemine de değinen Tütüncü, açılışı yapılan Duacı Semt Spor Sahası’nda da profesyonel spor eğitimcileri tarafından çocuklara spor eğitimleri verileceğini de bildirdi. 

TÜTÜNCÜ’DEN DOĞAL GAZ MÜJDESİ
Konuşmasını Duacı sakinlerine müjde vererek devam eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “ Bu dönem duacı ya doğalgaz geliyor. Bununla ilgili doğalgaz dağıtım şirketi ile gerekli görüşmeyi yaptık. Duacı’nın  güzel insanlarına doğalgazı getirmek boynumuzun borcudur.  Ne mutlu ki; Duacı’ya  doğalgaz getirmekte bize nasip oldu. Biz sizi çok seviyoruz. Yan yana olmaya, gönül gönüle olmaya, omuz omuza olmaya devam edeceğiz. Bizleri bir arada tutan ay yıldızlı bayrağımızdır. Bizi bir arada tutan Türkiye Cumhuriyeti Devletidir. Bizi bir arada tutan bin yıllık kardeşlik hukukudur.” dedi.

 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...