KEPEZ’İN KASASI PARAYLA DOLU

Yolsuzluk, usulsüzlük ve istismarın olduğu yerde para birikmeyeceğinin altını çizen Başkan Hakan Tütüncü, “Nice büyük eserlere, projelere imza atan, kimseye borcu olmayan, kasası ağzına kadar paralarla dolu olan ve bütçesi yıldız gibi parlayan bir belediyeyiz.” dedi

Güncel 4 Aralık 2018 16:38
KEPEZ’İN KASASI PARAYLA DOLU
-A +A

Yolsuzluk, usulsüzlük ve istismarın olduğu yerde para birikmeyeceğinin altını çizen Başkan Hakan Tütüncü, “Nice büyük eserlere, projelere imza atan, kimseye borcu olmayan, kasası ağzına kadar paralarla dolu olan ve bütçesi yıldız gibi parlayan bir belediyeyiz.” dedi.

Kepez Belediyesi aralık ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Hakan Tütüncü başkanlığında yapıldı.

Kepez Belediye meclisinin, 2018 yılının son olağan toplantısında 18 gündem maddesi görüşüldü. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, aralık ayı olağan meclis toplantısında maddelerin görüşülmesine geçilmeden önce gündem dışı soruları cevaplandırdı. Başkan Hakan Tütüncü, belediyenin, Sayıştay raporlarıyla ilgili algı operasyonuyla karşı karşıya kaldığını belirterek, şunları söyledi: “Sayıştay'ın, belediyemizin 2017 raporuyla ilgili yapmış olduğu değerlendirmeler tamamen muhasebe tekniği bakımındandır. Muhasebe tekniği bakımından yapılan bir değerlendirmeyi, kalkıp da esasa ilişkin bir durummuş gibi göstermek; seçime beş kala belediyemizin itibarini zedelemeye dönük bir yaklaşım değilse iş bilmezliğin ta kendisidir. Sayıştay raporuyla ilgili estirilen yalan rüzgarının aslında temelinin olmadığı görülmektedir."

'BELEDİYENİN BÜTÇESİ YILDIZ GİBİ PARLIYOR'
"Yolsuzluk, usulsüzlük ve istismarın olduğu yerde para birikmez" diyen Başkan Tütüncü, "Yolsuzluk, usulsüzlük ve istismarın olduğu yerde borçlar alıp başını gider. Kasalar da tam takır olur. 10 yıldır nice büyük eserlere, projelere, hizmetlere imza atmış bir belediyeyiz. Bütün bunların yanında kimseye borcu olmayan bir belediyeyiz. Açık ve net ifade edeyim belediyenin kasasını ağzına kadar paralarla doldurmuş bir belediyeyiz. Diğer belediyelerin bütçelerine baktığımız zaman Kepez Belediyesinin bütçesi, kasasındaki paralarla, gerçekleşme oranıyla bir yıldız gibi parlıyor" diye konuştu.

ŞEHİTLERİN İSMİ KEPEZ'DE YAŞAYACAK
Başkan Tütüncü'nün gündem dışı soruları cevaplamasının ardından Zeytindalı Harekâtı'nda şehit olan Antalyalı Uzman Çavuş Ali Yılmaz'ın isminin bir caddeye verilmesi talebi görüşüldü. İsim Tespit Komisyonu'nun raporu doğrultusunda Yeni Doğan Mahallesi'ndeki 3066 Sokak, Şehit Uzman Çavuş Ali Yılmaz Caddesi olarak değiştirilmesi oy birliği ile kabul edildi.
Kepez Belediye Meclisi, Yeni Emek Mahallesi'ndeki kentsel yenileme projesi kapsamında başka bir alana taşınan parka, geçmiş yıllarda verilen Şehit Öğretmen Metin Kaynar isminin, yine bu bölgede yaşatılması talebini de karara bağladı. Atatürk Mahallesi ile Yıldırım Beyazıt Caddesi ile 2627 Sokak köşesinde bulunan parka, Şehit Öğretmen Metin Kaynar isminin verilmesi oy birliğiyle meclisten geçti.

NERGİZ CÖMERTOĞLU ANAOKULU'NA ARSA
Kepez Belediye Meclisi, Antalya Valilik makamında protokolü imzalanan Nergiz Cömertoğlu Anaokulu ve çok amaçlı salon binasının yapılacağı arsanın tahsis talebini de değerlendirdi. Meclis, mülkiyeti Kepez Belediyesine ait olan Varsak Ayanoğlu Mahallesi'ndeki uygulama imar planında kreş alanı olarak planlanan 3 bin 218 m2'lik parseli, Nergiz Cömertoğlu Anaokulu ve çok amaçlı salon tesisinin yapılması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığına tahsis edilmesini oybirliğiyle onadı. DHA

KEPEZ BSM AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR
Kepez Belediyesi'nin inşa ettiği BSM'nin resmi açılışı 7 Aralık Cuma günü saat 11.00'da gerçekleştirilecek. Tam donanımlı sağlık merkezi bünyesinde birçok sağlık hizmeti ücretsiz verilecek. Belediye Sağlık Merkezi bünyesinde; fizik tedavi ve rehabilitasyon ünitesi, engelli koordinasyon merkezi, çocuk sağlığı ve hastalıkları, kadın hastalıkları ve doğum, ağız ve diş sağlığı, genel cerrahi, fizik tedavi polikliniği, psikolojik destek hizmeti, kanser tarama merkezi, evde sağlık hizmeti, diyetisyen, laboratuvar ve halk eczanesi bulunuyor. BSM, bugüne kadar 146 bin 476 kişiye sağlık hizmeti vererek, 232 bin 119 işlem gerçekleştirdi.


Kaynak : Haber Merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...