Kepez'e 3 semt konağı

Kepez Belediyesi'nin hizmete açtığı Osman Gazi, Orhan Gazi ve Amir Ateş semt konakları, kültür, sanat ve eğitim alanında ilçe sakinlerine önemli hizmetler veriyor

Güncel 26 Ekim 2018 15:05
Kepez'e 3 semt konağı
-A +A

Kepez Belediyesi'nin hizmete açtığı Osman Gazi, Orhan Gazi ve Amir Ateş semt konakları, kültür, sanat ve eğitim alanında ilçe sakinlerine önemli hizmetler veriyor.

Kepez Belediyesi, ilçeye kültür, sanat ve eğitim hizmetlerinin verildiği 3 semt konağı kazandırdı. Çok amaçlı salon, mutfak, idari ofis, meslek ve sanat edindirme kursluklarının verildiği derslikler, kütüphane, bilgisayar sınıfı, bekleme salonu, etüt sınıflarının yer aldığı semt konakları, çocuk ve gençler için önemli bir eğitim yuvası konumunda. İlkokul ve ortaokul öğrencilerine etüt eğitimlerinin ve halk oyunları kurslarının da verildiği semt konakları, çeşitli sergi ve seminerlere de ev sahipliği yapıyor.

MÜZELİ KONAK
Orhan Gazi'nin 75, Osman Gazi'nin 150 ve Amir Ateş Semt Konağı'nın 250 kişilik çok amaçlı salonları, isteyen ilçe sakinlerinin hizmetine de sunuluyor. Kepez Belediyesi'nin bu yıl hizmete açtığı Amir Ateş Semt Konağı ise Robotik Kodlama Merkezi ve Hababam Sınıfı Müzesi ile diğerlerinden farklı özelliklere sahip. Amir Ateş Semt Konağı'nda kodlama eğitimini öne çıkartan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, kodlama eğitimlerinin ilk adımlarını okullara kazandırdıkları bilişim sınıfları ile attıklarını dile getirdi.

TEKNOLOJİYLE BULUŞUYORLAR
Şehir merkezine uzak yerlerdeki okullara bile kazandırdıkları bilişim sınıflarıyla yeteneği olan her çocuğun robot, 3 boyutlu yazılım ve kodlama yapabilmesinin önünü açtıklarını belirten Başkan Tütüncü, “Çocuklarımız tasarımlarını fiile geçirsinler, 3 boyutlu yazıcılardan çıkartsınlar ve Kepez'in tüm çocukları robot yapabilsin istiyoruz. Teknolojiyle içli dışlı olsunlar istedik. Böylelikle katma değeri yüksek ürünler üretebilmelerinin önü de açılmış olacak" diye konuştu. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
YOLUN SONU

YOLUN SONU

18:40 17 Mayıs 2019
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...