Kepez’de müze bereketi

Kepez Belediyesi'nin yapımını tamamladığı ve içerisinde iki müze ve kodlama eğitim merkezinin bulunduğu Amir Ateş Semt Konağı, hizmete açıldı. Açılışta Kepez için bestelediği şarkıyı seslendiren Amir Ateş'e, 'Fahri Hemşehrilik Beratı' verildi.

Güncel 13 Eylül 2018 15:43
Kepez’de müze bereketi
-A +A

Kepez Belediyesi'nin yapımını tamamladığı ve içerisinde iki müze ve kodlama eğitim merkezinin bulunduğu Amir Ateş Semt Konağı, hizmete açıldı. Açılışta Kepez için bestelediği şarkıyı seslendiren Amir Ateş'e, 'Fahri Hemşehrilik Beratı' verildi.

Esentepe Mahallesi Şehit Gökhan Korkut Caddesi'nde, geleneksel Türk konağı mimarisinde inşa edilen ve Türk musikisine unutulmaz eserler bırakan bestekâr Amir Ateş'in isminin verildiği semt konağı hizmete açıldı. Ünlü bestekâr Amir Ateş, açılış törenine eşi Keriman ve kızı Şevval ile katıldı.

Açılış törenine ayrıca Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, eski Sanayi ve Ticaret Bakan Ali Coşkun, eski milletvekilleri Necati Çetinkaya, İsmail Amasyalı, eski belediye başkanları Ali Kahraman, Abdullah Köktürk, TRT Türk Sanat Musikisi Sanatçısı Deniz Adnan Çoban, Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili ve Manisa Musiki Derneği Başkanı Hüseyin Köroğlu da katıldı.

SEMT KONAĞINDA İKİ MÜZE

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, açılıştan önce semt konağının içerisinde Amir Ateş'in eşyalarından oluşturulan müzeyi tanıttı. Başkan Tütüncü, daha sonra semt konağının diğer bir müzesi olan Hababam Sınıfı'nı gezdirdi. Müze gezilerinin ardından tören alanına geçildi.

AMİR ATEŞ'TEN TÜTÜNCÜ'YE TEŞEKKÜR
Açılış töreni hafızlık geleneğinin son temsilcisi olan Amir Ateş'in Kuran'ı Kerim okuması ardından Antalya Müftüsü Osman Artan'ın yaptığı dua ile başladı. Amir Ateş, konuşmasının ardından Kepez Belediyesi Türk Sanat Musikisi Topluluğu ile mini bir konser verdi. Ateş, konserde Kepez için besteliği   'Yaradan Özenle Yaratmış Seni Kepez' adlı eseri ile dillerden düşmeyen şarkılarını seslendirdi. TRT Türk Sanat Musikisi Sanatçısı Deniz Adnan Çoban da ünlü bestekârın 'Ben seni unutmak için sevmedim', 'Eylül Akşamları' ve 'Bir Kızıl Goncaya Benzer Dudağın' adlı eserlerini seslendirdi.

AMİR ATEŞ’E, FAHRİ HEMŞEHRİLİK
Konserin ardından Başkan Hakan Tütüncü, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'le, Amir Ateş'e, 'Fahri Hemşehrilik Beratı' verdi. Tütüncü, katılımlarından dolayı Abdülkadir Aksu, Ali Coşkun, Necati Çetinkaya ve Menderes Türel'e plaket takdim etti. Daha sonra davetliler, kurdeleyi keserek Amir Ateş Semt Konağı'nı hizmete açtı. DHA

SEMT KONAĞINDA NELER VAR?
Kadınlara yönelik meslek ve sanat kurslarının verileceği semt konağında Amir Ateş, Hababam Sınıfı müzeleri, kodlama eğitim merkezi, üniversite hazırlık kursu, belediye iletişim noktası, muhtarlık birimi, etüt merkezi ve çok amaçlı salon bulunuyor.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...