Kaybeden olmayacak

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Antalya’da Kepez Spor Salonu önündeki mitingde halka hitap etti. İnce, “Bu seçimin kaybedeni olmayacak. 81 milyon kazanacak” dedi.

Politika 19 Haziran 2018 20:15
Kaybeden  olmayacak
-A +A

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Antalya’da Kepez Spor Salonu önündeki mitingde halka hitap etti. İnce, “Bu seçimin kaybedeni olmayacak. 81 milyon kazanacak” dedi.
 
CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin Hatay mitinginin ardından ikinci durağı, Antalya oldu. Kepez ilçesindeki Turgut Özal Spor Salonu yanındaki miting alanı, Türk bayrakları ve 'tamam' dövizleri taşıyan binlerce vatandaşla doldu. Sıcak nedeniyle miting alanındaki kalabalığa şapka dağıtıldı. Muharrem İnce, Antalyalılara, "Güzellikler kenti, turizmin başkenti Antalya, kar yağarken denize girilen Antalya, dünyanın göz bebeği Antalya" diye seslendi. Kampanyasının 44'üncü günü ve 102’nci mitingini yaptığını hatırlatan İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 30'a yakın miting yaptığını aktardı. İnce, "Türkiye'de bir yorgun adam var bir de taze kan var. Türkiye'nin devasa sorunlarını yorgun bir adam çözemez" dedi.
 
‘Topyekün bir kalkınma’
Topyekün bir kalkınma başlatacaklarını dile getiren İnce, Türkiye'nin dünyada turizmde ilk 10 ülkeden birisi olduğunu kaydetti. İnce, "Turizmi 12 aya yayacağız. Hedefimiz 5 yıl içinde 60 milyon turist ve 60 milyar dolar turizm geliri. Kışın askıda kalan turizm personelini teşvikten yararlanacağız. Mesleki eğitimden geçireceğiz. Turizm bölgelerinin de altyapı bütçelerini güçlendireceğiz. Turizmin kalitesini yükselteceğiz. Barışçı politikayla turizmi güçlendireceğiz. Erdoğan, sen hava atmak için 'Rus uçağını ben düşürdüm' dedin. Ama Rus uçağı Suriye sınırına değil Antalya'ya düştü. Domatesler Rusya'ya gitmez oldu, Rusya'dan turist gelmez oldu. Türkiye'de barış dünyada barış, bölgede barış. Barışacağız hemen, hızla büyüyeceğiz" diye konuştu. Önce hukuk devletini yeniden sağlayacaklarını belirten İnce, mahkemelerin bağımsız olacağını aktardı.
 
‘81 milyon kazanacak’
Merkez Bankası başkanını parti genel merkezinde ağırlamayacaklarını vurgulayan İnce, şöyle devam etti: "Partizanlık yapmayacağız. Ülkeyi kalkındırıp halkça bölüşeceğiz. Erdoğan camdan okuyacak. Cam bozulanca bakacak. Ben camdan değil candan konuşacağım. Benim ondan farkım ben kimseyi ayırmayacağım, kimseyi kayırmayacağım, milletin parasını savurmayacağım. Hakkını bilen, halkını bilen haddini bilen bir cumhurbaşkanı olacağım. Haddini bilmeyenlere haddini bildiren bir başkan olacağım. Bu seçimin kaybedeni olmayacak. 81 milyon kazanacak. Erdoğan kazanırsa kavga devam edecek, dolar yükselecek, faiz yükselecek, enflasyon artacak. Suriyeliler Türkiye'de kalmaya devam edecek. Mazot yine pahalanacak. İnce kazanırsa umut gelecek. İnce kazandığında güven ortamı oluşacak. Yatırımlar artacak. Topraklardan bereket fışkıracak. Fabrikaların bacası tütecek." Cumartesi günü İstanbul mitingine 5 milyon kişi geleceğini belirten İnce, bu mitinge herkesi takımının formasıyla davet etti. Seçildiğinde ilk hafta Bakanlar Kurulu üyeleri ve cumhurbaşkanı yardımcılarını açıklayacağını kaydeden İnce, "Bakanlar kurulunda sadece CHP'liler olmayacak. Herkes kendini görecek orada. Sadece CHP'liler oy vermiyor bana. AK Partili bakan da yapacağım" dedi.
DHA
 
 
AK Parti mitinginden tarihi fark
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hafta sonu gerçekleşen mitingine yağmura rağmen 80 bini aşkın vatandaş katıldı. Ramazan Bayramı’nda mitinge coşkulu bir katılım gösteren Antalyalılar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bir kez daha bağrına basarak, 24 Haziran’da Antalya’nın Güçlü Türkiye için devam diyeceğini herkese gösterdi. AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, “Mitinge katılım, yaşanan coşku ve heyecan, Antalyalı hemşehrilerimizin AK Partimize ve Sayın Cumhurbaşkanımıza duyduğu saygıyı ve teveccühü bir kez daha göstermiştir. Antalya bir kez daha ‘AK Parti’ dedi. Cumhurbaşkanımız da bu sevgiyi karşılıksız bırakmayarak, Antalya'ya yatırımların artarak devam edeceği müjdesini vermiş ve bizleri ziyadesi ile mutlu etmiştir” dedi. 19 Haziran günü gerçekleşen Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin mitingine katılım ise 65 binde kaldı.

Faruk ÇELİK

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...