Kaş'ın tanıtımına önemli katkı

Kaş Belediyesi'nin haziran ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş'ın yönettiği oturumda gerçekleştirildi. Belediye meclisinin 25 üyesinin tamamının katıldığı oturumun açılışında konuşan Başkan Mutlu Ulutaş, "Kaş merkez ve 54 mahallemizde çok güzel bir Ramazan ayı geçirdik.

Turizm 11 Haziran 2019 16:16
Kaş'ın tanıtımına önemli katkı
-A +A

Kaş Belediyesi'nin haziran ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş'ın yönettiği oturumda gerçekleştirildi. Belediye meclisinin 25 üyesinin tamamının katıldığı oturumun açılışında konuşan Başkan Mutlu Ulutaş, "Kaş merkez ve 54 mahallemizde çok güzel bir Ramazan ayı geçirdik. Kaşlı hemşehrilerimizle, mahalle mahalle çok güzel iftar sofraları buluşmaları gerçekleştirdik. 9 gün süren uzun bayram tatilinde, Kaşlı turizmciler, Kaşlı esnaflar çifte bayram yaşadı. Kaş'ta yüzde 100 doluluk oranı yaşadık. Kaş'a gelen konuklarımızı ağırlamaya çalıştık. Konuklarımızı mutlu şekilde Kaş'tan uğurladığımızı düşünüyorum. 14, 15, 16 Haziran tarihlerinde, bu yıl 22'ncisi düzenleyeceğimiz Likya- Kaş Kültür ve Sanat Festivali'ne ev sahipliği yapacağız. Kardeş şehrimiz Yunanistan'ın Meis Adası ile düzenlediğimiz festivalde Kaş'ın tanıtımına önemli katkı yapacağız" dedi.
 
KADASTRO ÇALIŞMALARI

Başkan Ulutaş'ın konuşmasının ardından gündeme geçildi. Gündemde yer alan Bezirgan Mahallesi'nde yapılacak olan kadastro çalışmaları için üç kişi oybirliğiyle seçildi. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu ile Kaş Belediyesi'nin işbirliğinde düzenlenecek olan Serbest Dalış Avrupa Şampiyonası ile Kaş Başka Uluslararası Serbest Dalış Şampiyonası'nın düzenlenmesine ilişkin olarak Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş'a yetki verilmesi ile tekerlekli kazıcı, yükleyici ve çift kabin kasalı iş makinesi alımı ve ek bütçe yapımına ilişkin maddeler görüşülerek oylamaya sunuldu. Madde CHP grubunun çekimser kalması ile oyçokluğuyla kabul edildi. Bu araçların satın alınması için İller Bankası'ndan 8 milyon 462 bin 237 lira kredi alınması kabul edildi. Belediyenin çalıştırdığı tesislerdeki 2019 yılı fiyat güncellemesi görüşüldü. Tüm işletmelerde tek fiyat ve en düşük fiyat listesinin emsal alınarak uygulanmasına karar verildi. DP grubu gelecek oturumda, belediye işletmelerinin kar ve zararlarının açıklanmasını istedi. Gündemin son maddesi olarak Kınık Mahallesi'nde yapımı devam eden kapalı pazar yeri ve otopark inşaatının tamamlanabilmesi için İller Bankası'ndan 6 milyon lira kredi alınması talebi oybirliğiyle kabul edildi. Meclis toplantısı dilek ve temennilerle sona erdi. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...