Karaloğlu'ndan sergi açılışı

43'üncü Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nde eğitim gören 17 kursiyerin 57 tablosunun yer aldığı 'Turizm Haftası Resim Sergisi' Antalya Valisi Münir Karaloğlu tarafından açıldı.

Kültür-Sanat 15 Nisan 2019 18:29
Karaloğlu'ndan sergi açılışı
-A +A

43'üncü Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nde eğitim gören 17 kursiyerin 57 tablosunun yer aldığı 'Turizm Haftası Resim Sergisi' Antalya Valisi Münir Karaloğlu tarafından açıldı.

15-26 Nisan Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Antalya İl Kültür Turizm Müdürlüğü Devlet Güzel Sanatlar Galerisi ve Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen 'Turizm Haftası Resim Sergisi' açıldı. Açılışa Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya İl Emniyet Müdürü, Mehmet Murat Ulucan, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanı Albay Sezai Özkurt, kursiyerler ve çok sayıda sanatsever katıldı.

VALİ’DEN KURSİYERLERE TEŞEKKÜR
Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi'nde eğitim gören 17 kursiyerin 57 tablosunun bulunduğunu serginin açılışında konuşan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün söylediği gibi 'Dünya'nın en güzel yeri Antalya'dır' bizde öyle olduğuna inanıyoruz. Bu güzelliklerin kursiyerlerimizin fırçalarından çıkmış tablolarını izleyeceğiz. Kursiyerlerimize teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı

LİKYA YOLU'NDA YÜRÜYÜŞ DAVETİ
Antalya'nın Akdeniz'de ki en önemli turizm destinasyonlarından birisi olduğunu vurgulayan Vali Karaloğlu, "Turizm şehrinde yaşıyorsak sadece turizmle ilgilenenler değil her birimizin yapması gerekenler var. Bunları hep birlikte yaparsak yeni rekorları da gerçekleştirebiliriz. Antalya'da yaşayan herkese 'Bir turizm şehrinde yaşıyorsanız bunun gereğini de yapmanız lazım' diyoruz" dedi.

HEP BERABER LİKYA YOLU’NA
43'üncü Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında 18 Nisan Perşembe günü Likya Yolu'nda bir yürüyüş düzenleneceğini belirten Karaloğlu, Antalyalıları yürüyüşe davet etti. Antalya'da turizmin sadece deniz, kum, güneş olmadığını vurgulayan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, "Antalya'nın çok önemli doğal güzellikleri ve kültürel varlıkları bulunuyor. Kemer ilçemizin bir parçasında bulunan Likya yolunda Antalyalılarla beraber yürümek istiyoruz. Perşembe günü çoluğunuzu çocuğunuzu alın sabah 09.30'da Ulupınar köyünde buluşalım, bizde orada olacağız. Hep beraber Likya yolunda yürüyelim" şeklinde konuştu.

Kaynak : Yıldız ÇİÇEK, Fotoğraf: Serçin ÇILDIR

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...