İYİ Parti kongresinde ANTALYA RÜZGARI

İYİ Parti’nin Olağanüstü Genel Kurultayı’nda belirlenen 50 kişilik yeni Genel İdare Kurulu’nda (GİK) Antalya’dan iki isme yer verildi. İYİ Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın yaptığı değerlendirmede, “Partimizin 4. Olağanüstü Kurultayı, demokrasi şöleni olarak gerçekleşmiştir" dedi

Politika 5 Ağustos 2019 15:24
İYİ Parti kongresinde ANTALYA RÜZGARI
-A +A

İYİ Parti’nin Olağanüstü Genel Kurultayı’nda belirlenen 50 kişilik yeni Genel İdare Kurulu’nda (GİK) Antalya’dan iki isme yer verildi. İYİ Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın yaptığı değerlendirmede, “Partimizin 4. Olağanüstü Kurultayı, demokrasi şöleni olarak gerçekleşmiştir" dedi.

Cumartesi günü "Bugün geleceğin ilk günü" sloganıyla toplanan ve Pazar günü sona eren kurultayda, Mayıs ayında gerçekleştirilen tüzük kurultayındaki değişiklikle üye sayısının 80'den 50'ye düşürülen partinin en yetkili organı Genel İdare Kurulu (GİK) üyelikleri için seçim yapıldığını hatırlatan Ahmet Aydın, bu seçimler sonucunda Antalya'dan Tuba Vural Çokal asil üyeliğe seçilirken Feridun Bahşi’nin de yedek üyeliğe girmesinin kendilerini ayrıca sevindirdiğini ifade etti.

TAM BİR DEMOKRASİ ŞÖLENİ
Uzun yıllardır Türkiye'de hiçbir partinin kurultayında görülmeyen bir uygulamanın İYİ Parti kurultayında gerçekleştiğini hatırlatan Ahmet Aydın, şöyle konuştu:
"İYİ Parti'nin kurumsallaşmasında ön önemli adımlardan birisi olan 4. Olağanüstü Kurultay'ımızın en önemli özelliği, GİK seçiminin ilk kez, delegenin istediği isimlere oy vermesini sağlayan 'çarşaf liste' ile yapılması ve genel başkanımız Meral Akşener'in, genellikle genel başkanların tercihini belirten 'anahtar liste' çıkarmamasıdır. 'Han sussun, delege konuşsun' diyen Genel Başkanımız, kendi delegesinin iradesinden köşe bucak kaçanlardan olmadığını göstermiştir. İYİ Partililer olarak biz, delegenin imzasını yok saymak için iktidara yanaşanlardan değiliz. Biz, koltuğumuzu korumak uğruna, kırk takla atanlardan da değiliz. Biz, Türkiye için vadettiği demokrasiyi, kendi partisinden esirgeyecek kadar şuursuz, hiç değiliz"

“BUGÜN GELECEĞİN İLK GÜNÜ”
31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde İYİ Parti'nin Türkiye'nin geleceğini değiştirdiğini ifade eden Ahmet Aydın, "Kurultayımızda kullandığımız 'Bugün geleceğin ilk günü' sloganıyla yola çıktık. AKP'nin on yedi yıl boyunca sağda hiç bir rakibi olmadı. Seçimlere rakipsiz girdi, rakipsiz çıktı. On yedi yılsonunda, rakip gibi görülenlerin aslında rakip değil, yoldaş oldukları anlaşıldı. Sistem, uzun zamandır tek parti rejiminden tek adam rejimine doğru çevrildi. Başta anayasa olmak üzere hukuk rafa kalktı. Bütün kurumların içi boşaltılarak tüm yetkiler bir kişide toplandı. Devlet yasa ve kurumlarla vardır, bu kurumların içi boşaltıldığında devlet de çöker, siyaset de. Onun için İYİ Parti bir umuttur. Umut olduğumuzu son seçimlerde de kanıtlamış olduk" diye konuştu.

Kaynak : Haber merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Erkek cesedi bulundu

Erkek cesedi bulundu

10:45 11 Ağustos 2019
Termometre çıldırdı

Termometre çıldırdı

15:27 11 Ağustos 2019
Manavgat'ta yangın

Manavgat'ta yangın

11:49 11 Ağustos 2019
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...