İYİ Parti'de istifa şoku

İYİ Parti Kepez İlçe Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Özgür Avcı,ailesi ve beraberindeki 20 kişi ile birlikte görevinden istifa ederek MHP’ye katıldı. Avcı, "Genel Başkanımız Bahçeli’nin çağrısıyla bu kutlu vesileyle evime, ocağıma, yuvama dönmek istedim” dedi.

Politika 22 Ağustos 2019 14:04
İYİ Parti'de istifa şoku
-A +A

İYİ Parti Kepez İlçe Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Özgür Avcı,ailesi ve beraberindeki 20 kişi ile birlikte görevinden istifa ederek MHP’ye katıldı. Avcı, "Genel Başkanımız Bahçeli’nin çağrısıyla bu kutlu vesileyle evime, ocağıma, yuvama dönmek istedim” dedi.

İYİ Parti Kepez İlçe Başkan Yardımcısı Özgür Avcı, görevinden istifa ederek MHP'ye geçti. MHP Kepez İlçe Başkanlığındaki katılım törenine MHP Kepez İlçe Başkanı Mehmet Seyyar, İYİ Parti’den istifa ederek MHP’ye katılan Özgür Avcı ve ailesi, MHP Basın Yayın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ali Caner Suvaroğlu, MHP İl Muhasip Yardımcısı Taner Takak ve partililer katıldı.

YAŞANANLAR İBRET VERİCİDİR
MHP Kepez İlçe Başkanı Mehmet Seyyar, "1 Kasım 2015 genel seçimlerinin sonrası partimizden bazı gerekçelerle ayrılanlar, kopanlar olmuştur. Ancak geçmişte birlikte yürüyüp, beraberce mücadele ettiğimiz arkadaşlarımızın önemli bir kısmı aradıklarını bulamamışlardır. Yaşananlar üzücüdür, hüzünlüdür, ibret vericidir. Her ne yaşandıysa geride kalmış, herkes için ders niteliğinde olmuştur. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin İYİ Parti Olağan Kongresi öncesi; ‘Fiziken orada, fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımın müştereken karar alıp Milliyetçi Hareket Partisi'ne dönüşün tarihi sorumluluğunu yerine getirmeleri halisane ve samimi beklentimdir. Buluşma yeriniz zillet değil millettir. Kucaklaşma zamanı gelmiştir. İYİ Parti’nin olağanüstü kurultayında MHP’yle bütünleşme hamlesi Türkiye’nin gücüne güç katacak, yarım asırlık davamızı birlik ve dirlik içerisinde geleceğe taşıyacaktır.” diye konuştu.

BAŞKAN SEYYAR’DAN BARIŞ ÇAĞRISI
Çağrılarının birliğe, beraberliğe, barışmaya ve heyecanla tokalaşmaya olduğunu belirten Seyyar, "Bugün bu çağrıya uyan, geçmişte birlikte çalışmaktan şevk duyduğum başta İYİ Parti Kepez İlçe Başkan Yardımcısı Özgür Avcı Bey ve diğer tüm Ülküdaşlarımıza, yuvanıza hoş geldiniz diyor ve Sayın Genel Başkanımızın çağrısını bir kez daha yineliyorum. Vatan sevdalısı bütün dava arkadaşlarımıza gönlümüz de kalbimizde açıktır. Gelin ülkemizin refahı ve bekası için verdiğimiz mücadeleye kaldığınız yerden birlikte devam edelim” dedi

İYİ PARTİ PİŞMANLIĞI

MHP’ye katılım sağlayan Özgür Avcı ise,31 Mart seçimleri sürecinde İYİ partiye geçmekle ne kadar hayati bir hata yaptıklarının farkına vardıklarını belirterek, 31 Mart 2019 tarihli yerel secimde girilen süreçte ne kadar hayati bir hata yaptığımı ben ailem ve çevremdeki dostlarım ile farkına varmış bulunmaktaydık. Bu dönemden itibaren yüce Allah’tan hatamızdan dönebilmek için bir ışık arıyordum. PKK’nın siyasal uzantısı HDP ile gayri resmi birliktelik artık dayanılmayacak bir hal almıştı ki Devlet Bahçeli’nin o kutlu seslenişi dualarıma bir cevap olarak sosyal medyada yerini almıştı değerli büyüğümüz o merhametli o affedici o kucaklayıcı çağrısına kulak vermemek kabul edilmezdi”  dedi.

Kaynak : Ramazan BOZCA, Fotoğraf: Murat ESENTEKİN

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...