İTTİFAK OLURSA GÜCÜMÜZ ARTAR

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın, Sivil Düşünce Derneği’nin davetlisi olarak katıldığı toplantıda yerel seçimlerde Kepez'i alacaklarına inandığını ve ittifak yapılması durumunda AK Parti'nin Antalya'da Büyükşehir Belediyesi dahil alabileceği bir belediye bulunmadığı iddiasında bulundu.

Politika 16 Kasım 2018 14:56
İTTİFAK OLURSA GÜCÜMÜZ ARTAR
-A +A

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın, Sivil Düşünce Derneği’nin davetlisi olarak katıldığı toplantıda yerel seçimlerde Kepez'i alacaklarına inandığını ve ittifak yapılması durumunda AK Parti'nin Antalya'da Büyükşehir Belediyesi dahil alabileceği bir belediye bulunmadığı iddiasında bulundu.
 
Sivil Düşünce Derneği’nin AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş ile başlattığı ardından CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul'un konuk olduğu 'Antalya’ya Hizmet Eden Başkanlar' toplantısının bugünkü konuğu İYİ Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın oldu. Yaklaşan yerel seçimler ve CHP ile yapılması gündemde olan ittifak görüşmelerini değerlendiren Aydın, ittifak yapılması durumunda AK Parti'nin Antalya'da Büyükşehir dahil alabileceği bir belediye bulunmadığı iddiasında bulundu. Genel başkanlar düzeyinde ittifak görüşmelerinin devam ettiğini ve sonuçlanmış bir durum olmadığının altını çizen İYİ Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın, "Henüz şekillenmiş bir durum ortada yok. Ama ittifak olacak olursa, AK Parti'nin Antalya'da alacağı bir tane bile belediye bulunmuyor. Sosyolojik olarak bakıldığı zaman 19 ilçeyi ve Büyükşehir’i alırız" ifadelerini kullandı.
 
'KEPEZ'İ ALIRIZ'
İttifak görüşmelerinin devam ettiğini ve genel merkezle son yaptığı görüşmede ittifak yokmuş gibi çalışmaları yönünde talimat geldiğini belirten Aydın, "Şu an için görüşmeler netleşmedi. Aday adaylarımız zaten var, 1-15 Aralık tarihleri arasında adaylarımız belirlenecek. İttifakın durumuna göre yol haritası belirlenecek. Biz yeni bir partiyiz, kaybedebiliriz ama oy saydırırız. Aksu ve Serik'te ikinci partiyiz. Döşemealtı’nı hiç saymadım ama Kepez'i hep söyledim, Kepez'i alacağımızı düşünüyorum" dedi. AK Parti gitsin diye değil kazanmak için çalışacaklarını belirten Aydın, "Gündoğmuş, Alanya, Serik, Aksu, Kepez, Korkuteli, Elmalı, Demre, Kumluca, Finike'yi alacağımızı düşünüyorum. Manavgat'ta bir milletvekilimiz var, çok çalışkan bir milletvekili ve diğer partililer tarafından da takdir görüyor. Manavgat'ta İYİ Parti'nin desteği olmadan CHP burayı alamaz, çok sıkıştık Tuğba hanımı Manavgat'tan aday gösterip Manavgat'ı da alabiliriz" şeklinde konuştu. Aydın, Hasan Subaşı'nın Büyükşehir için adının geçmesi ile ilgili olarak ise, "Bu konuda bir görüşmemiz olmadı. Normal şartlarda aday olmayacağını söylemişti. Ama bu siyaset, belki aday olmak isteyebilir" dedi
 
'İSTİFASI ÖRNEK OLMALI'
Genel seçimlerin ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in istifa etmesini ve ardından tekrar seçilerek göreve gelmesini değerlendiren Aydın, Akşener'in istifasının diğer parti liderlerine örnek olması gerektiğini belirtti. Aydın, "İstifasının diğer siyasi parti liderlerine örnek olması gerekir. İlk bakıldığında belki hoş olmayabilir ama, 'Ben buraya Cumhurbaşkanı olmak için geldim. Olamadıysam da giderim” dedi. Diğer siyasi parti liderleri kaybedilen her seçimde bir başarı bahanesi bulup orada kalmayı kendilerine uygun buluyorlar. Genel Başkanımızın demokrasi adına yapmış olduğunu takdir ediyorum. Ben buradan bir başarısızlık çıkacağını düşünmüyorum. Kısa sürede aldığımız oy ortada, yerel seçimlerde de ittifak oluşması durumunda AK Parti'nin alabileceği belediye yok" ifadelerini kullandı. Yerel seçimlerin ardından bir erken genel seçim bekleyip beklemediği sorusuna ise Aydın, "Yerel seçimlerin ardından bizim başarımıza endeksli değil de, iktidar partisinin başarısızlığından kaynaklı bir erken genel seçim olabileceğini düşünüyorum. AK Parti, İstanbul, Ankara, Antalya gibi büyükşehir belediyelerini kaybettiği zaman, sistem buna zorlayacaktır" şeklinde konuştu.
 
'HAK ETTİĞİNİ ALAMIYOR'
Antalya'nın üretim, tarım ve turizm noktasında hak ettiğini alamadığı söyleyen İYİ Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın, "Antalya üretim, turizm ve tarım noktasında hakettiğini alamıyor. Turizm şehir merkezine taşınmıyor. Hep olduğu yerde otelin içinde kalınıyor ve şehir merkezine taşınamıyor. Her şey Dahil Sistemi şehir için olduğu kadar otelci için de zarar. Turist otelden çıkmıyor, yiyip içip orda kalıyor. Şehre çıkmıyor, turlar düzenlenmesi lazım. Artık kanunla mı yapılır nasıl yapılır bilemem ama turistin şehre inmesi lazım. Tarım konusunda da girdi fiyatları ikiye katlanmış durumda, 3 liraya hale veriliyor, 5 liraya halden çıkıyor. İstanbul'da 15 lira, halin ne kabahati var. Girdilerle alakalı bir problem var. Türkiye'nin genel ekonomisi Antalya'ya yansımıyor ve Antalya hak ettiği değeri almıyor" dedi.


Kaynak : Faruk ÇELİK, Ramazan BOZCA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...