İHD Antalya Şubesi açıldı

İnsan Hakları Derneği (İHD), Antalya’da şube açtı. İHD Antalya’nın kurulmasının bir ihtiyaç olarak ortaya çıktığını belirten Prof. Dr. Erdal Gilgil, “Antalya şubenin her zaman yanında olacağız ” dedi.

Güncel 16 Aralık 2018 15:41
İHD Antalya Şubesi açıldı
-A +A

İnsan Hakları Derneği'nin (İHD), Antalya şubesinin açılışı İHD Eş Genel Başkanı Eren Keskin, İHD Örgütlenmeden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Necla Şengül, STK, siyasi parti ve sendika temsilcilerinin katılımı ile yapıldı. Şube'nin açılşında konuşan  İHD Eş Genel Başkanı Eren Keskin, "Antalya’da yeniden bir şubemizin olması çok sevindirici. Antalya bizim için önemli bir kent. Çünkü hak ihlalleri Türkiye’nin her yerinde devam ediyor. Ben insan hakkı mücadelelerimizi hep ölülerimize olan borcumuz olarak nitelendirdim. Bu nedenle insan hakkı mücadelesini devam ettirmeliyiz. Biz genel merkez olarak Antalya şubenin her zaman yanında olacağız ” dedi.

ANTALYA İKİNCİ SIRADA
İHD Antalya Temsilciliği adına konuşan Prof. Dr. Erdal Gilgil, İnsan hakları haftasında, İHD Antalya Temsilciliğinin açılışını yaptıklarını işaret ederek, İHD Antalya’nın kurulmasının yakıcı bir ihtiyaç olarak ortaya çıktığını söyledi. 2018 yılının ilk 7 ayında erkek şiddetine maruz kalan kadınların yüz bine yakın olduğu ve 7 ayda öldürülen kadın sayısının yaklaşık 400’e ulaştığını belirten Erdal Gilgil, 18 ay içerisinde 21 bin 957 çocuğun hamile kaldığı, 21 bin 957 kız çocuğunun ise tecavüze uğradığına ilişkin istatistiklerin 2018 yılına yansıyan resmi rakamlar olduğunu ifade etti. Gilgil, bu kapsamda Antalya’nın da son yıllarda kadın şiddetinde ikinci sırada yer aldığını söyledi.
Ramazan BOZCA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...