HİZMETTE JET BAŞKAN

TÜREL: KIRCAMİ PLANLARI, BENİM MEZUNİYET BELGEM

Güncel 11 Haziran 2018 18:02
HİZMETTE JET BAŞKAN
-A +A

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Muratpaşa Belediyesi’nin 6 Haziran’da gönderdiği Çağlayan, Kırcamii, Tarım, Güzeloluk, Yeşilova Zümrütova ve Fener mahallelerini içeren 18 uygulamalarının itiraz değerlendirmesini 6 günde onayladıklarını müjdeledi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kırcami planları ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenleyerek, süreci tek tek anlattı. Kırcamide bir ağaç gölgesi altında gerçekleşen toplantıya bölge halkının yanı sıra, muhtarlar, AK Parti milletvekili adayları katıldı.

KANAYAN YARA KIRCAMİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kırcami’nin kanayan yarası olan ve yıllardır bir türlü tamamlanamayan Kırcami Planları ile ilgili o dönemdeki Muratpaşa Belediyesi ile bir koordinasyon sağlayamadıklarını hatırlatarak 2004-2009 yılları arasında yapılan çalışmaların, 2009 sonrasında rafa kaldırıldığını söyledi. Kırcami ile ilgili yapılan çalışmaları tarih tarih anlatan Başkan Türel, “Maalesef Kırcami seçimler geldiği zaman hatırlanıyor. Ama bizde öyle değil. Kırcami konusunda kimse endişe etmesin. Hem milletvekilliğim döneminde hem başkanlığım sürecinde Kırcami planlarıyla ilgili her adımı takip ettim. Çözülmesi konusunda da büyük gayret ortaya koydum. Sizlerin teveccühleri 2014’te halkımızın oylarıyla yeniden göreve geldiğim andan itibaren Kırcami planlarını hiç bekletmeden meclisimizde onayladık” dedi.

TÜREL’DEN ONAY MÜJDESİ
29-12-2017 de askıdan inen planların 6 ay sonra 6 Haziran 2018 de Büyükşehir Belediyesine geldiğini anlatan Başkan Türel, “Yani 5 gün önce bize Muratpaşa Belediyesinden 18 uygulamaları ile ilgili itirazların değerlendirilmesi hususunda ki planın bir kısmı kuzey bölümü hariç güney bölümü bize geldi. Bize gelen güney kısmında ki Aspendos Bulvarı Sinanoğlu caddeleri arasında ki 11 milyon 949 bin 195 metrekare alan. Yani Çağlayan, Kırcamii, Tarım, Güzeloluk, Yeşilova Zümrütova ve Fener ile ilgili bu mahalleleri içeren 18 uygulamaları bize 6 Haziran’da geldi. Ancak kuzey kısmını içeren 18 uygulaması ile ilgili itirazların değerlendirildiği bölüm şuana kadar bize gelmedi. Bize geliş tarihi 6 Haziran olan güney kısmındaki mahallerin 18 uygulamalarını bir saat önce biz onayladık. Hayırlı olsun. 6 ayda Muratapaşa Belediyesi’nin bize gönderdiği 18 uygulamalarının itiraz değerlendirmesini ben 6 günde onayladım. Bu konularda kimse endişe etmesin. Kırcami planları ile ilgili bize ne geliyorsa anında geçer. Ancak bizim de takdir edersizinki değerlendirme süremiz var. Biz de bunları böyle aylarca bekletmeyiz. Birkaç gün içerisinde çözeriz. Nasıl ki bundan önce bütün alanın 18 uygulamalarını 11 gün içerisinde onaylamışsak. O 18 uygulamasının itirazlarının 6 ayda biten itirazlarının değerlendirmesini 6 günde onayladık. Şu anda imzalar atıldı. Belki de Muratpaşa Belediyesi’ne şu anda arkadaşlarımız onayladığımız 18 uygulaması itirazları ile ilgili planları belki teslim etmişlerdir. Belki teslim etmek üzerelerdir” şeklinde konuştu.

"KUZEY PLANINI DA BEKLİYORUZ"
Başkan Türel, konuşmasına şöyle devam etti:
“Muratpaşa Belediyesi’nden Aspendos Bulvarı’nın kuzeyini içeren Doğu Yaka, Mehmetçik Mahallerinin itirazlarının değerlendirilmesi ile ilgili planları bekliyoruz. Bize gelsin yine iki parmağın sayısını geçmez bizim onaylamamız. Bize gelmemiş bir planlanın neden bizde onaylanmadığını sormak da abesle iştigal. Arkadaşlarınız önce işin nereden kaldığını, nerede tıkandığını, nereden yürümesi gerektiğini öğrenip bize gelselerdi keşke. Muhtarlar Derneği başkanımız da sabah acele Büyükşehir’e gelmiş. Sevgili Başkanım, Muratpaşa Belediyesine bir gitseniz de şunları Büyükşehir Belediyesi’ne bir gönderin deseniz de ondan sonra biz hemen gereğini yapsak. Doğu yakanın planları Mehmetçiğin planları bana Muratpaşa’dan gelmeden gelmeyen planı nasıl onaylıyayım. Gideceğiniz adres Büyükşehir değil Muratpaşa. Bizde beklemez. Bende geldiği gibi geçer. 6 ayda bitirdikleri itiraz değerlendirmesini 6 günde onayladım. Onayladım geldim buraya. Herkes kendi işini iyi yapsın. Bizde evelallah Kırcami dedin mi akan sular duruyor. Bizim için. Biz derhal gereğini yaparız. Kimse takılmanın gereğini veya sorumluluğunu bizde aramasın. Biz burada tabi hakkını da teslim edelim. Biz bundan önce Muratpaşa ile yakalayamadığımız Kırcami ile ilgili koordinasyonu Ümit Başkanla yakaladık. Ve bu noktaya böylelikle geldik.”

“KIRCAMİ MEZUNİYET BELGEM OLACAK”
Konuyla ilgili bir yargı süreci olduğuna dikkat çeken Başkan Türel, “ Şimdi bu yargı sürecini biliyorsunuz hep maşaları kullanma suretiyle birileri Kırcami’de engellemeye yönelik kullanıyor. Ama biz görevdeyiz. Biz görevde olduğumuz müddetçe o konularda da sizin adeta müvekkiliniz olarak mahkeme kapısını seve seve aşındırıyoruz. Ve şu ana kadar yargı süreçleri ile ilgili alınan tüm kararlar da hamd olsun Kırcamili hemşerilerimin bizim lehimizde. Ama bunun aynı ısrarla takip edilmesi lazım. Bunları biz takip etmeseydik nasıl ki 2009’dan sonra takip etmedik ardı arkasına aleyhte kararlar geldi. Çünkü biz görevde değildik. Eğer bu planların haklılığını savunmazsanız bizim gibi bu konuya inanmış arkadaşlarımız görevde olmazsa maalesef bu konularda yılan hikayesine döner. Sıkıntılı süreçleri yaşıyoruz. O yüzden şu ana kadar biz seve seve mahkeme kapılarını aşındırıyoruz. Ve şu ana kadar da bütün kararlar hamdolsun bilirkişi raporları dahil Kırcami’de planlama yapmamıza mani bir durum oluşturmadı. Engel bir durum oluşturmadı. Biz bunları savunmaya devam edeceğiz. Şimdi biz kaç cephede Kırcami planı için mücadele ediyoruz. Kırcami planları benim mezuniyet belgem. Ben bu planların sonuna kadar arkasındayım. Bize ne geliyorsa geldiği gibi geçer. Hayırlı olsun imzaladım. İnşallah Doğuyaka’yı ne zaman Muratpaşa gönderirse onu da 5-6 günde imzalar göndeririz” ifadelerini kullandı.
İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...